• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Didim'de dernek kuruyorlar

  17.11.2008 14:34
  Didim'de yaşayan yaklaşık 10 bin civarındaki yabancı uyruklu vatandaş, Kent Konseyi'nde temsil hakkı kazanmak için dernek kuruyor.
  Didimde dernek kuruyorlar
  Didim'de dernek kuruyorlar Didim'de dernek kuruyorlar Didim'de dernek kuruyorlar

  21 Kasım'da gerçekleşecek olan Kent Konseyi toplantısı öncesinde Carole Virginie Fascıone; başkanlığında bir araya gelen yabancı uyruklu vatandaşlar görüş alış-verişinde bulundu
  Kuracakları AFOND adı dernek hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Carole Virginie Fascıone, Kent Konseyi'nde temsil hakkı kazanmak için dernek oluşturmaları gerektiğini ve bu nedenle bir araya geldiklerini belirtti. Fascıone, "Dernek oluşumu öncesi böyle bir toplantıyı Didim'de yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlarımızla haberleşmek, derneğimize yeni katılım sağlamak amacı ile gerçekleştirdik. Kent Konseyinin çalışmalarına dahil olarak bizlerde yaşadığımız ilçenin sorunlarına birlikte çözüm arama yollarına gireceğiz. Derneğimizin toplantıları katılmak isteyen bütün halka açık olacak. Türk vatandaşlarımızda toplantılarımıza katılarak fikirlerini sunabilirler, yasal bir kıstas olmazsa Türk üye de kabul edebiliriz" dedi.
  “ANONSLAR İNGİLİZCE OLARAK TA YAPILSIN”
  Kent Konseyi için oluşturulacak internet sitesinin İngilizce ve Türkçe olması gerektiğini savunan Fascıone, “Hazırlanacak olan web sayfasının İngilizce olarak ta hizmet vermesi Kent Konseyi çalışmalarını Didim'de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların takip etmesi ve diğer derneklerle daha iyi entegre oluşturması açısından verimli olur. Belediye anons sisteminden yapılan duyuruların İngilizce olarak ta yapılmasın. Ayrıca yabancılar olarak uyarı ve etkinliklerden zamanında haberdar olmak istiyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim