• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Didim meclis toplantısı

  05.06.2009 16:52
  Didim Ziraat Odası Haziran ayı olağan meclis toplantısı Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir, başkanlığında gerçekleşti.
  Didim meclis toplantısı
  Didim meclis toplantısı Didim meclis toplantısı Didim meclis toplantısı

  Didim Ziraat Odası toplantı salonunda Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir başkanlığında gerçekleşen toplantıya Didim Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve meclis üyeleri katıldı.
  Toplantıda Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile yapılan görüşme hakkında bilgiler veren Başkan Ahmet Çetin, “Aydın Ziraat Odaları adına Koçarlı Ziraat Odası Başkanımız Rıza Arslan, Bakanımıza sorunları dile getirdi. Bakanımıza ÇKS"lerin Ziraat Odalarınca verilmesini ve primlerin odalarca verilmesi konusunda bakanımıza bilgiler aktardık. Ayrıca Çine Barajı sorunu da dile getirildi. Bakanız Mehdi Eker Çine Barajının 2010 Ekim ayında barajın su tutacağını dile getirdi. Bakanımız ayrıca Mısır Primlerinin Haziran ayını 15"inde yatırılacağını bildirdi” dedi.
  Toplantıda konuşan Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir, “Bundan sonra çiftçi belgesi olmayan hiçbir üretici desteklemelerden faydalanamayacak. Danıştay 10. Dairesinin batığı dava neticesinde bu karar alındı. Çiftçilerimizin bu konuda hassas davranmalarını istiyoruz” diye konuştu.
  Hububat hasadına başlandığını anımsatan Gökdemir, “Hububat hasadı yapan üreticilerimizin Biçer-Döver ile ilgili yaşadıkları sorunlarını İlçe Tarım Müdürlüğümüzde görevli Ramazan Boztürk Bey"e ulaşarak sorunlarını dile getirebilirler” ifadelerini kullandı.
  Toplantıda meclis üyeleri tarafından alınan kararlar neticesinde “Bu hasat döneminde Pırpır samanın römork fiyatı 60 TL olarak belirlendi. Ayrıca Pamukta Çapa mevsimi olması sebebiyle İşçiye verilecek olan günlük yevmiyenin net 20 TL olması kararlaştırıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim