• BIST 107.206
 • Altın 143,247
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Didim-Akbük arasında kriz

  17.09.2008 14:58
  Didim-Akbük sınırı içerisinde yer alan, Efes ve Bizim Töyko siteleri arasındaki yolun asfaltlanma çalışmaları sıkıntıya neden oldu.
  Didim-Akbük arasında kriz
  Didim-Akbük arasında kriz Didim-Akbük arasında kriz Didim-Akbük arasında kriz

  Didim-Akbük sınırı içerisinde yer alan, Efes ve Bizim Töyko siteleri arasındaki yolun asfaltlanma çalışmaları sıkıntıya neden oldu. Tam sınırda yer alan, yolun Didim tarafında kalan bölümü yapılırken; Akbük tarafında yer alan ve 2 metrelik bölümü ise Didim Belediyesi ekiplerince kendi sınırları dışında kaldığı gerekçesiyle asfaltlanmaması iki belediye arasında krize neden oldu. Yine aynı ana asfalta kadar tamamı 40 metre olan ve yola dökülen mıcırın Didim Belediyesi tarafından toplanarak yolda bir işlem yapılmadığı bildirildi.
  Çalışmalardaki ilginçliği merak eden Site sakinlerine ise belediye tarafından "Orası Akbük'e ait bizi ilgilendirmiyor” cevabı verildiği bildirildi. Durumu yerinde inceleyen Akbük Belediye Meclis üyesi Adem Konuş, gördüklerinden çok üzüntü duyduğunu belirterek "Bu yol yaklaşık bir kilometre uzunluğunda olup dolgu ve tesviye işlemi sınır gözetmeksizin Akbük Belediyesi'nce yapılmıştır. Yani ayrım yapılmamıştır. Ancak asfaltlama konusuna gelince Didim Belediyesi tarafından 40 metrelik yolun yapılmaması, ana asfalta bağlanmaması yakışık almamıştır. Böyle bir durumun olmasını istemezdik. Çok ayıp edildi. Zaman zaman Didim'in içine kadar, yol tamirlerinde biz de Akbük Belediyesi ekipleriyle katkıda bulunduk. Üstüne basarak söylüyorum, sınır falan problem edilmedi. Yani ayrım yapmadık, oysa mıcır dökmekte bile imtina eden Didim Belediyesi, döktüğü mıcırı toplamakla kalmadı, kırk metrelik bölümü de asfaltlamadan çekip gitmesi, bende şok etkisi oluşturmuştur. Biz küçük kardeş konumundaki bir belediyeyiz. Oysa ağabey durumunda olan Didim Belediyesi'nin bu uygulaması beni son derece üzmüştür. Sayın Başkan Kamacı"ya bu hiç yakışmadı" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim