• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Dershane sayısı düşüş sebebi

  09.08.2008 13:33
  Konaklı Dershanelerinin Sahibi Ahmet Konaklı, Aydın'daki dershane enflasyonunun sınavlardaki başarıyı düşürdüğünü söyledi.
  Dershane sayısı düşüş sebebi
  Dershane sayısı düşüş sebebi Dershane sayısı düşüş sebebi Dershane sayısı düşüş sebebi

  Aydın"ın 36 yıllık dershanelerinden olan Konaklı Dershanelerinin kurucusu Ahmet Konaklı son yıllarda Aydın"da yaşanan dershane enflasyonunun Aydın"ın Üniversite sınavlarındaki başarı düzeyinin düşmesinde önemli etkenlerden biri olduğunu belirtti.
  Aydın"ın uzun yıllar üniversite sınavlarında elde ettiği başarılarının bazı kesimler tarafından rant kapısı olarak görüldüğü saptamasını yapan Ahmet Konaklı “Aydındaki dershane enflasyonu rekabeti getirip kaliteyi yükselteceğine tam tersine Aydın"ın son yıllardaki başarısında düşmelerin yaşanmasına sebep oldu. Eskiden biz öğrencileri kontenjan sınavına tabi tutardık. Bu uygulama ortadan kalktı. Öğrenci artık daha az ders çalışma ile yetinebileceği fikrine sahip oldu” dedi.
  Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar ile birlikte mücadele ederek sorunu aşmaya çalıştıklarını ifade eden Ahmet Konaklı “Rekabet ortamını çalışarak kalite odaklı hale getirmeliyiz. Umuyorum ki Milli Eğitim Müdürümüzle ortak çalışmamız sonucu haksız rekabet ortadan kalkacak. Aydın"ın buna ihtiyacı var. Rekabet bilgi ve kadro ile yapılır. Aydın"da bugüne kadar açılan, kapanan ve el değiştiren dershaneleri hepimiz biliyoruz. Aydın olarak ortak çalışmamız sonucunda alacağımız tedbirler ile İlimiz kısa zaman önce olduğu gibi eğitim kalitesinde özel İllerden biri olduğunu tüm ülkeye yine tekrarlayacaktır. Bu konuda hiçbir zaman ümitsizliğe düşmem” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim