• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Dernek'de kongre heyecanı

  19.02.2009 11:45
  Aydın Yörük Efe Kültür Derneği’nde yapılan birinci olağan genel kurulun ardından dernek yönetim kurulunun yeni üyeleri belirlendi.
  Dernekde kongre heyecanı
  Dernek'de kongre heyecanı Dernek'de kongre heyecanı Dernek'de kongre heyecanı

  Aydın"da 6 ay önce kurulan ve bu güne kadar kurucular kurulu tarafından temsil edilen Aydın Yörük Efe Kültür Derneği"nin 1. Olağan Genel Kurulu Aydın Gençlik Merkezi"nde yapıldı. Aydın Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İl Genel Meclis Başkanı İsmail Hakkı Eser, AK Parti Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Ancın ve MHP Aydın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu"nun da katıldığı genel kurulda, derneğin yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi.
  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı"nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, Aydın Yörük Efe Kültür Derneği halk oyunları ekibi tarafından oyunlar ve mizansenler sunuldu. Sanatçısı Mustafa Bozkurt"un da sevilen Ege Türküleri seslendirdiği genel kurulda daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.
  Genel kurulda konuşan Aydın Yörük Efe Kültür Derneği Başkanı Muhsin Aydoğdu, “Kültürümüzde misafirlerimizden bir şey beklemek uygun değildir ama yeni kurduğumuz derneğimizin kostüme ihtiyacı vardır. Bunun için de Belediye başkan Adaylarından bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
  Aydoğdu"nun konuşmasının ardından söz alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Ancın ve MHP Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu derneğe 20 bin TL yardımda bulunacakları sözünü verdiler.
  Genel kurulda faaliyet ve denetleme kurlu raporlarının okunmasının ardından seçimlere gidildi. Yapılan oylama ve sayım sonuçlarına göre Aydın Yörük Efe Kültür Derneği"nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Muhsin Aydoğdu, Nuri Kozan, M. Ali Akhan, Özay Özkan, Adnan Aytaşkın, Vahap Kurt, Nuri Kalkan, Tezcan Narşap, Mustafa Lütfi Özcan ve İdris Aydoğdu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim