• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  Deniz feneri iftarda buluştu

  11.09.2008 12:18
  Deniz Feneri Derneği Aydın bağışçıları ve gönüllüleri iftar yemeğinde bir araya geldi.
  Deniz feneri iftarda buluştu
  Deniz feneri iftarda buluştu Deniz feneri iftarda buluştu Deniz feneri iftarda buluştu

  Deniz Feneri Derneği Aydın bağışçıları ve gönüllüleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Aydın Belediye Meclis Üyesi ve Türk Eczacılar Birliği 2. Başkanı Şevket Kaya tarafından verilen iftar yemeğinde dernek gönüllüleri ve bağışçılar, yoksul ve çaresizlerin yüzünün gülmesi için derneğe her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini belirttiler.
  Aydın Mendo Tesisleri"nde düzenlenen iftar yemeğine Deniz Feneri Derneği Ege Bölge Temsilcisi Hamit Kunt, ev sahibi Şevket Kaya, AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Aydınlı İşadamı Yalçın Pekgüzel, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Yalçın, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, Aydın Arıcılar Birliği Başkanı Kadir Kılıç, davetliler, gönüllüler ve bağışçılar katıldı.
  10 yıl önce kurulan derneğin faaliyetleri hakkında açıklama yapan Deniz Feneri Derneği"nin Ege Bölge Temsilcisi Hamit Kunt, son günlerde basında çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek “Birileri bu iyilik hareketini yıpratmaya çalışıyor. İhtiyaç sahibi ve insan olma kriterini ön planda tutarak herkese yardım yapmaya çalışıyoruz. Ancak bu yaşananlar bir çok kişinin şevkini kırdı. Bunun da vebalini çekeceklerdir” dedi.
  Deniz Feneri Derneği"nin 10 yılda yarım katrilyon değerinde ihtiyaç sahibi kişilerin yardım edilmesine vesile olduğunu kaydeden Hamit Kunt, “Türkiye"nin İSO 9000 Kalite Belgeli ilk yardım kuruluşu biziz. Kurulduğumuz günden bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. Bize teslim edilen bir çift çoraptan bir mendile kadar her şeyin hesabını vermeye hazırız. Dernek olarak yılar önce barkot sistemi de geliştirdik. Bize geçmişte ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere bir mendil teslim eden biri dahi bugün gelip "Benim size teslim ettiğim mendili ne yaptınız" diye sorabilir. Ve biz de o mendili hangi şehrin hangi kasabasının hangi köyündeki ihtiyaç sahibi vatandaşa teslim ettiğimizin hesabını veririz” dedi.

  “BALIK TUTMASINI DA ÖĞRETEN BİR KURUM OLDUK”
  Dernek olarak sadece yardım edip insanların o gününü değil, meslek edindirerek ömrü boyunca kendi ekmeğini kazanmasını da sağladıklarını kaydeden Deniz Feneri Derneği Ege Bölge Temsilcisi Hamit Kunt, “Aydın"da Arıcılar Birliği Başkanımız Kadir Kılıç ile geçen yıllarda yaptığımız projede bir çok yoksul ailemiz şimdi kimseye muhtaç olmadan arıcılıktan geçimini sağlıyor. Uşak ve Çanakkale illerimizde hayvancılık projeleri üzerinde çalıştık. Hatta bizim projelerimiz örnek oldu. Deniz Feneri Derneği olarak Yoksulluk Araştırma Merkezi kurduk. Amacımız insanlığa hizmettir. Tüm nakit hareketlerini de banka üzerinden yaptık. Bu kadar titiz çalışmamıza ve tek amacı insanlığa hizmet olan bu kuruluşa neden bunlar yapıldı bir türlü anlam veremedik” sözleriyle haklarında yanlış haber yazanlara sitem ettiğini söyledi.
  Yapılan konuşmaların ardından gönüllü ve bağışçılar, her ay ortalama 25 bin kişinin acil ihtiyacının giderildiği Yardım Derneği"ne daha fazla destek çıkma kararı aldılar. Gecenin sonunda Deniz Feneri Derneği tarafından ev sahibi Şevket Kaya"ya günün anısına teşekkür belgesi verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim