• BIST 97.484
 • Altın 144,385
 • Dolar 3,5643
 • Euro 3,9997

  Coş'tan müdürlerine sınırlama!

  07.07.2009 11:47
  Coştan müdürlerine sınırlama!
  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, ilçe kaymakamları ve daire müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda, Aydın’ın genel durumunu değerlendirdi.
  Coş'tan müdürlerine sınırlama! Coş'tan müdürlerine sınırlama! Coş'tan müdürlerine sınırlama!

  Kaymakam ve daire müdürlerini uyaran Vali Avni Coş, görevini aksatan, kurumunu zarara uğratanların gözünün yaşına bakmayacaklarını ve sonucuna katlanacaklarını belirtti.
  Aydın İl Özel İdaresi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan ve konuşmalarında sık sık daire müdürlerine ve kaymakamlara uyarılarda bulunan Vali Hüseyin Avni Coş, yaptığı araştırmalarda bazı kurum amirlerinin işlerine üstün körü yaptığını, kendisine verilen brifinglerin bile yanlış olduğunu belirtti.
  Konuşmasında katılımcılardan evlerindeki kendi eşyalarına gösterdikleri hassasiyetin devlet malına da gösterilmesini isteyen Coş, devlet malında tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu söyledi. Dairelerde günlük planlanan işler tamamlanana kadar daire müdürlerinin ve çalışanlarının gerekirse gözüne uykunun girmeyeceğini ifade eden Coş, “Bazen bakıyorum işler sürüncemede kalmış. Nedenini araştırıyorum, ilgili kurum amirleri cezai sonuçları var diye işin üzerine gitmemişler. Yasalara uygun olmayan bir eylem varsa elbet devlet ve ilgili kurumlar bunun gereğini yapmalı. Yapmayıp, "Eh işte Vali Bey geldi, o hakkınızda işlem yapılmasını istedi. Yoksa biz yapmayacaktık" türünden tutum ve davranışları, asla kabul edemeyiz. Bu hem görevini yapmamak, hem de mülki amirle vatandaşı karşı karşıya getirmektir. Böylesine davranışlarda bulunanlar gerekli idari ve disiplin cezalarına çarptırılacaklardır. Bir kez emir verdim mi, o işin sonuçlanmasını istiyorum. Bana ikinci kez tekrarlatan, işini ihmal etmiş sayılır” şeklinde konuştu.

  “DEVLET DAİRELERİNDE CHAT VE OYUN YASAK”
  Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından incelenmesi gerektiğini vurgulayan Vali Coş, gelişimin gerisinde kalınamayacağını kaydederek, “İlgili tüm kurum amirlerini buradan uyarıyorum. Özellikle kamu kuruluşlarında bilgisayarlar görev dışı amaçla kullanılmasın. İskambil oyunu, fal bakılması, chat yapılması gibi. Bunlar sakıncalı ve yanlış bir durum. Onu için ön tedbir olarak, kamu kuruluşlarındaki bilgisayarlarda chat programlarının kaldırılmasını rica ediyorum. Tabelalara bakıyorum, hala 2007 yılı rakamları. Oysa 2008 rakamları yayınlandı. Bu tabelaların halen aynı şekilde durması, işlerin doğru yürümediği ve bilgilerin güncellenmediği anlamına gelir. Bana sunulan bazı brifinglere baktım. Bazılarında yalan yanlış şeyler yazıyor. Bundan sonra işimize, icraatımıza özen göstereceğiz” dedi.
  Konuşmasında daire müdürlerini ve kaymakamları makam aracı konusunda uyaran Vali Hüseyin Avni Coş, “Makam araçlarıyla ilgili çok sayıda yasa ve yönetmelik var. Fakat görüyoruz ki uygulanmıyor. Hiçbir devlet görevlisi yasaların belirlediği sınırlar dışında makam araçlarını özel işleri için kullanmayacak. Şimdiden uyarıyorum. Herkes bu kurala titizlikle uyacak. Bugünden itibaren makam aracı saltanatı bitecek” diye konuştu.

  “BASINDAN ÖNCE BEN BİLECEĞİM”
  Daire müdürlerini ve kaymakamları basına verilen demeçler konusunda da uyarılarda bulunan Vali Coş, il sınırlarımız içerisinde yaşananları basından önce duymak istediğini kaydetti. Telefonunun gece gündüz açık olduğunu ifade eden Coş, şunları söyledi: “İsteyen gece gündüz demeden arayabilir. Eğer bilmem gerekenleri basından duyarsam, o zaman ilgililer ilgili disiplin yaptırımlarına razı olacaklar”

  Diğer Haberler
 • İşte kırmızı HTC U 1106 Mayıs 2017 Cumartesi 18:15
 • Gmail'e telefondan girenler dikkat!06 Mayıs 2017 Cumartesi 17:10
 • WhatsApp'a erişim sağlanamıyor!03 Mayıs 2017 Çarşamba 23:44
 • Turkcell’e Ar-Ge ve istihdam için özel ödül30 Nisan 2017 Pazar 19:57
 • Instagram'a erişim sağlanamıyor24 Nisan 2017 Pazartesi 21:13
 • Oto farelerinin “jammer” oyunu09 Nisan 2017 Pazar 10:11
 • iPhone 8 ertelenebilir08 Nisan 2017 Cumartesi 23:45
 • Adil Kullanım Kotası hızında değişiklik08 Nisan 2017 Cumartesi 15:29
 • Geçen yıl 12,5 milyon akıllı telefon satıldı04 Nisan 2017 Salı 21:15
 • Whatsapp kullanıcıları artık bu işlemi yapabilecek04 Nisan 2017 Salı 19:54
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim