• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Çerçioğlu'nu ziyaret ettiler

  16.07.2009 07:16
  ÖSS’de Aydın’ın ismini Türkiye’ye bir kez daha duyuran Sayısal 1 puan türünde Türkiye 1.’si Gülşen Yücel ile Eşit Ağırlık 2 puan türünde Türkiye 7.’si Göksel Özbek, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
  Çerçioğlunu ziyaret ettiler
  Çerçioğlu'nu ziyaret ettiler Çerçioğlu'nu ziyaret ettiler Çerçioğlu'nu ziyaret ettiler

  Ailesi ve Aydın Fen Lisesi Okulu Müdürü Tansel Sarayköylüoğlu ile birlikte gelen Gülşen Yücel"e, gösterdiği başarıdan dolayı teşekkür eden Başkan Çerçioğlu başarılı öğrencilere tebrik ederek “Gülşen bizleri gururlandırdı, göğsümüzü kabarttı. Kendisini bu başarısından dolayı kutluyorum. Tıp Fakültesi"ni tercih etmeyi düşünüyormuş. İnsanları kurtarmak için kutsal bir mesleği seçmiş” dedi.
  Aydın Fen Lisesi Müdürü Tansel Sarayköylüoğlu, bu yıl 47 mezun verdiklerini, ilk binde de 40 derecelerinin bulunduğunu belirterek, “Okulumuzun ham puan ortalaması da 283. Öğrencimiz Gülşen bizim yatılı öğrencimiz. 4 yıldır yatılı olarak okuyordu. Yatılı öğrencilerimizin dereceleri bizleri daha çok mutlu ediyor. Okul olarak yatılı bir öğrencinin her türlü sorumluluğu bizde oluyor” dedi. Sarayköylüoğlu, “Başkanım hatırlarsanız Belediyeyi daha önceki ziyaretimizde buradan ayrılırken "bizden bir istediğiniz var mı?" diye sormuştum. Siz de bize evet var. Sizden Türkiye birinciliğini istiyorum demiştiniz. Size sözümüzü tuttuk” şeklinde konuştu.
  Başkan Çerçioğlu, Aydın"ın ismine yakışanı yaptığını belirterek, “Çocuklarımızın bu başarıları yakalamasında öğretmenlerimizin ve velilerinin de katkısı büyük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aydın Fen Lisesi çok başarılı bir okul. Gülşen"in Türkiye 1. olmasıyla sizin sorumluluğunuz bir kat daha arttı. Bundan sonra her yıl birincilikler bekleyeceğiz” dedi.
  Daha sonra ÖSS Eşit Ağırlık Türkiye 7. Göksel Özbek de, Okul Müdürü Sadettin Kozan ve Müdür Yardımcısı Erhan Nemutlu ile Başkan Çerçioğlu"nu ziyaret etti. Başkan Çerçioğlu, gösterdiği başarıdan dolayı Göksel"i kutlarken, bu başarıyı yakalarken, nasıl çalıştığını anlatmasını istedi. Göksel Özbek, “Derslerimi sistemli çalıştım. Yaptığım yanlışları bir not defterine yazdım. Sonra da yaptığım yanlışların üzerine gittim. Ayrıca bu başarıyı yakalarken de çok çalıştığımı söyleyebilirim” dedi.
  Göksel"e başarılarının devamını dileyen Başkan Çerçioğlu, “Büyük başarıya imza attın. Onurlandırdın, gururlandırdın bizleri. İlimizden hem Türkiye 1.si, hem de Türkiye 7."sinin çıkması çok güzel oldu. Aydın"a yakışan da buydu” şeklinde konuştu.
  Başkan Çerçioğlu, her iki öğrenciye de başarılarından dolayı birer hediye verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim