• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Çerçioğlu'ndan mesaj

  07.03.2009 14:18
  Çerçioğlu'nun kadınlar günü mesajı
  Çerçioğlundan mesaj
  Çerçioğlu'ndan mesaj Çerçioğlu'ndan mesaj Çerçioğlu'ndan mesaj

  CHP Aydın Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlarının “haklarını” dünyaya hatırlatma günüdür” dedi.
  Çağdaş ve demokratik değerlerin ilk önce kadınlar tarafından benimsendiği, hayata geçirildiği ve yeni yetişen nesillere ulaştığı bilinen bir gerçek olduğuna işaret eden Özlem Çerçioğlu, “Bununla birlikte ülke olarak karşı karşıya kaldığımız olumsuzluklardan herkesten daha çok kadınlarımızın siyasal, sosyal, ekonomik, kültürel ve toplumsal anlamda gelişmesini sağlayacak yeni medeni kanunun kabulü ile kadın-erkek eşitliği hukuksal anlamda sağlanmaya çalışılmıştır. Kadınlarımız kazanılmış haklarını sosyal, siyasal ve ekonomik yönden geliştirerek koruma konusunda gereken yürekliliği gösterecektir.
  Türk kadını Türkiye Cumhuriyeti"nin laik, demokratik, sosyal hukuk yapısı Atatürk ilke ve devrimlerinin vazgeçilmezliği konusunda taviz vermemelidir ve vermeyecektir” diye konuştu.
  Demokrasi kültürünün yerleştiği kadın erkek eşitliğinin her alanda sağladığı modern bir toplum yapısına ulaşabilmenin tek anahtarının eğitim olduğuna değinen Çerçioğlu, şunları söyledi: “Biz kadınların desteği ve sevgisi olmaksızın ilerleme sağlanamaz. Biz kadınların omuzdaşlığı olmaksızın barış ve demokrasi kazanılması imkânsızdır. Ve biz kadınların katılımı ve çabası olmaksızın laik ve çağdaş bir toplumun kurulması gerçekleştirilemez. Tıpkı Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi bugün de kadınlarımız şevk ve heyecanla laik ve çağdaş toplumumuzun mimarı Atatürk"ün ilke ve devrimlerine sahip çıkarak ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. 8 Mart kadının insanlık tarihinde en çok acı çeken, yok sayılan, isyanın, mücadele isteği ve kararlılığının simgesidir.
  Bugün tüm dünyada ve Türkiye"de kadın direnişinin, kadın mücadelesinin onurlu günüdür. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, mutluluk ve esenlikler dilerim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim