• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Çerçioğlu'ndan kutlama

  10.07.2008 17:23
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, yaptığı açıklamayla Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı.
  Çerçioğlundan kutlama
  Çerçioğlu'ndan kutlama Çerçioğlu'ndan kutlama Çerçioğlu'ndan kutlama

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, yaptığı açıklamayla Türkiye Gazeteciler Sendikası"nın kuruluş yıl dönümünü kutladı. Sendikanın 10 Temmuz 1952 tarihinde kurulduğunu hatırlatan Çerçioğlu, “Türkiye Gazeteciler Sendikası kuruluşundan beri öncü rolü üstlenmeyi amaç edinmiştir” dedi.
  10 Temmuz Türkiye Gazeteciler Sendikası"nın 56"ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, Türkiye Gazeteciler Sendikası"nın kuruluşunun gazetecilik mesleği adına önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Çerçioğlu açıklamasında, “Basın emekçilerinin sınıf bilincine inanmış öncüleri, ülkemizde ilk sendika hareketlerinin zemin bulduğu dönemde kendi sendikal örgütlerinin kuruluşunu 10 Temmuz 1952"de ilan etmiştir. Türkiye Gazeteciler Sendikası kuruluşundan bu yana basın emekçilerinin kol ve kafa birliği sağlamayı, emek mücadelesinde işçi sınıfının aydın öncü rolünü üstlenmeyi amaç edinmiştir. Sendikal hakların yasal zemin teminat altına alınması; özellikle basın emekçilerinin örgütlenmesini teşvik etmesi bakımında önemlidir. Örgütlü bir basın işçi sınıfının örgütlenmesinin de önünü açacaktır. Basının özgür fikirlerini özgür ortamlarda ifade edebileceği bir toplum oluşturacağına olan inancımla Türkiye Gazeteciler Sendikası"nın kuruluş yıl dönümünü sevgi ve saygı ile kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim