• BIST 107.152
 • Altın 143,431
 • Dolar 3,5606
 • Euro 4,1613

  Cenaze taşımada kampanya

  31.07.2008 11:05
  Aydın'da durgunlaşan işler, ilginç promosyonlar oluşturdu.
  Cenaze taşımada kampanya
  Cenaze taşımada kampanya Cenaze taşımada kampanya Cenaze taşımada kampanya

  Aydın'da bir tuhafiye şirketi durgun giden işlerinin açılması için ilginç bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında cenazesinin malzemelerini eksiksiz alan kişilerin cenazeleri de şehir içinde ücretsiz, ilçelere yakıt parası karşılığında taşınıyor. İş yeri önüne tabelalarla ilginç kampanyasını duyurmaya çalışan Muhsin Taşkın isimli tuhafiyeci, kampanyadan herkesin faydalanabileceğini ve cenazelerin de özel hazırlanmış araçları ile en uygun şekilde taşındığını söyledi.
  Eşiyle birlikte yıllarca sağlık sektörüne hizmet verdiklerini ve cenaze işlerini disiplinize etmek amacıyla bu işe giriştiklerini kaydeden Muhsin Taşkın, "İş hayatımız boyunca hastalanan veya değişik sorunları olan dirilere hizmet ettik. Emekliliğimizden sonra aynı zamanda çevre sağlığını ilgilendirdiği için ölülere hizmet vermeye başladık. Sağlık kurumunda çalışırken, bir cenazenin naklini gördük, ölüye de saygılı olunması gerektiğini düşünerek bu işi yapmaya o zaman karar verdim. Emekli olduktan sonra iş yerimi açıp, cenazelerin daha uygun şartlarda taşınması için tüm birikimimle 3 adet tam donanımlı, eksi 10 dereceye kadar soğuk ortam oluşturulabilen araç satın aldım. Şimdi Aydın'da ölen kişileri istenilen her yere en uygun şekilde intikal ettiriyoruz. Bunun yanında galvanizli tabut imalinden kefen biçimine kadar cenazeye yönelik birçok hizmeti kendimiz yapıyoruz. Başka yerden hizmet almıyoruz" dedi.
  "BELEDİYE HAKSIZ REKABETE NEDEN OLUYOR"
  Önceki yıllarda işlerin daha iyi olduğunu ve her geçen yıl ölen kişi sayısının artmasına rağmen değişik nedenlerle işlerin durgunlaştığını belirten Muhsin Taşkın, "Aydın'da hastanelerde yıllık ölüm sayısı yaklaşık bin 500 kişi. Bu bin 500 kişiye bir şekilde cenaze hizmeti verilmesi gerekiyor. Ve il genelinde birçok işyeri sadece cenaze malzemesi üzerine. Yani bu işten de ekmek yiyenler var. Biz cenaze araçlarını aldık. Belediye de cenaze taşıma işlerini kamu hizmeti kapsamına alarak tarifeyi çok düşürdü. İl içinde tarifenin düşük olmasına bir diyeceğimiz yok ama, iller arası taşımalarda özel sektörün işine ket vurmamalıydı. Belediye haksız rekabete neden olunca biz de kampanya başlatıp şehir için cenaze taşıma işine girdik. 90 YTL ile 130 YTL arasında değişen cenaze malzemelerini bizden alan kişilerin cenazelerini şehir içinde ücretsiz, ilçelere ise yakıt parası karşılığında cenaze taşıma hizmeti veriyoruz" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim