• BIST 89.695
 • Altın 146,091
 • Dolar 3,6136
 • Euro 3,9258

  Canlı yayında şok sözler!

  04.01.2009 17:51
  Canlı yayında şok sözler!
  Mehmet Ali Erbil'den yılın ilk polemiği: ‘Anlatsam yer yerinden oynar'
  Canlı yayında şok sözler! Canlı yayında şok sözler! Canlı yayında şok sözler!

  ÜNLÜ şovmen Mehmet Ali Erbil, 2009 yılının ilk polemiğine imza attı. Yılın ikinci günü akşamı, Fox TV'deki Çarkıfelek programını sunan Mehmet Ali Erbil, oyuncu sorusunun cevabı olan "Ali Poyrazoğlu"nun adının panoda belirmesinin ardından konuşmasıyla tartışma yaratacak sözler söyledi.

  Ünlü oryantal Asena'nın hosteslik yaptığı, Fox TV'deki Çarkıfelek programında sorulan sorunun yanıtı olan "Ali Poyrazoğlu" isminin panoda belirmesinin ardından sunucu Mehmet Ali Erbil, Poyrazoğlu'nun çok değerli bir tiyatro sanatçısı olduğunu söyledi, evinde de çok zaman kaldığını anlattı. Programda Mehmet Ali Erbil ile Asena arasında şu konuşma geçti:

  Mehmet Ali Erbil: Değerli tiyatro sanatçımız Ali Poyrazoğlu. Ben çok ekmeğini yedim, evinde kaldım.

  Asena: Ben de çok çalıştım.

  Mehmet Ali Erbil: Hadi ya. Sen nerede çalıştın?

  Asena: Bodrum'da birlikte çalıştık. Çok ufku geniş bir insan. Çok bilgili.

  Mehmet Ali Erbil: Vizyonu çok geniştir. Üç tane lisan bilir. Acayip kültürlüdür.

  Asena: iki kelime konuşamadık önünde.

  "ANLATSAM YER YERİNDEN OYNAR"

  Bu diyaloğun ardından konumasını sürdüren Erbil şunları söyledi:

  “Türk tiyatrosunun çok önemli mihenk taşlarındandır Ali Poyrazoğlu. Ben konservatuvarda öğrenciydim. O arada da Devlet Tiyatrosu'nda oyun oynuyorum, misafir sanatçı. Daha 17 yaşındayım filan. O zamanlar gelip Ali'nin evinde kalıyordum. Babam ise çıldırıyordu niye Ali'lerde kalıyorum diye. Çok eğleniyorduk, Korhan Abay ve Ali Poyrazoğlu filan. Ben de ondan sonracığıma, ben de o arada onların tiyatrosunda -böyle arkalarda figüran, migüran oyuna onların tiyatrosunda- çıkıyordum her gece. Ama çok yasaktır. Devlet Tiyatrosunu düşünebiliyor musun? Konservatuvar öğrencisi, özel bir tiyatroda. Her gece çıkıyordum onlarla, gırgır şamata. Ay ne günlerdi onlar. Ali ile Korhan o zamanlar iyi arkadaştılar. (gülüşmeler oluyor, Mehmet Ali Erbil etrafı süzüyor) Ben anlamıyordum o zamanlar çok kücük olduğum için, o işleri. Ben onların çocukları gibiydim. Daha bende ne hikayeler var. Bir anlatsam yer yerinden oynar. Çocukları gibiydim. Rahmetli babam da çok ürkerdi onların evinde kalıyorum, "ay çocuğuma bir şey olacak" diye. Allah rahmet eylesin. Ama kapı gibi çıktım. Gördüğünüz gibi kapı gibi çıktım. Girdiğim gibi çıktım. Kulakları çınlasın Ali'ciğimin.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim