• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Çandar'dan tepki

  23.12.2008 11:35
  Ege türkülerinin ünlü yorumcusu ve derlemecisi sanatçı Tolga Çandar bir grup aydın tarafından başlatılan 1915 olayları ile ilgili “Özür Diliyorum” kampanyasına tepki gösterdi.
  Çandardan tepki
  Çandar'dan tepki Çandar'dan tepki Çandar'dan tepki

  Kampanyanın Türk Ulusuna bir saldırı girişimi olduğunu ifade eden sanatçı Tolga Çandar, “Dünya"da Ermeni Diasporası ve Rum lobisinin varlık nedeni Türk düşmanlığıdır. Amerika"da ülkesindeki Ermenilerin ekonomik ve siyasi değerleri sebebi ile Ermeni diasporasını Türkiye üzerinde baskı aracı olarak kullanıyor. Türk aydınları bu konuyu çok iyi bilmeli. Ben bu ülkenin yurtsever bir aydını olarak ülkemin tarihini olumlu yada olumsuz sahiplenirim. Ancak ulusumun çıkarlarını da korumak bir Türk aydını olarak benim görevim. Bir grup çıkacak bir kampanya başlatacak ve halkım zarar görecekse ben onun yanında yer almam. Bu apaçık bir saldırıdır” dedi.
  Türk toplumu üzerinde emperyalist güçlerin hasta adam politikası uyguladığını söyleyen Tolga Çandar, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye"de yeter ki yurtsever bir yönetim anlayışı olsun. Bunu uygulayacak olan sağcı. Solcu, şu veya bu olmuş hiç önemli değil bunu yapan herkes benim yoldaşımdır. Emperyalist güçler elbetteki ülkemize saldıracaklar. Çünkü Türkiye tarihinden, kültüründen, yer altı kaynakları ve doğal güzelliklerine kadar pek çok zenginliği barındırıyor. Ben bir Türk aydını olarak ülkemdeki insanlarımın etnik kimliğine bakmadan ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim. Yurt dışına gittiğimizde özellikle yanımıza yaklaşarak Ermeni meselesi hakkında sorular yöneltiyorlar. Ben onlara yanımda bir kişi daha olmadan cevap vermem diyorum. Çünkü daha sonda bir Türk sanatçı Ermeni soykırımını tanıdı gibi asılsız manşetler atabiliyorlar. Onun için yurt dışında bu konuda daima dikkatli olmaya çalışıyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim