• BIST 107.206
 • Altın 143,432
 • Dolar 3,5315
 • Euro 4,1434

  Bitlis'li öğrenciler Aydın'da

  04.06.2008 16:00
  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Bitlis'ten yola çıkan 270 öğrenci bugün Aydın'a geldi.
  Bitlisli öğrenciler Aydında
  Bitlis'li öğrenciler Aydın'da Bitlis'li öğrenciler Aydın'da Bitlis'li öğrenciler Aydın'da

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Bitlis'ten yola çıkan 270 öğrenci bugün Aydın'a geldi. Aydın'da Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar ve yöresel kıyafetli öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bitlisli öğrencilerden oluşan kafileye özel Atatürk Meydanı'nda Zeybek Oyunları sergilendi. Misafir öğrenciler Aydın sıcağından bunalsa da Efelerin misafirperverliğinden oldukça memnun kaldılar.
  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Gönül Köprüsü" projesi çerçevesinde, ilköğretim seviyesindeki 100 bin öğrenci çeşitli illerde birer haftalık kültür turlarına katılacak. Haziran ayında başlayan ve toplam 8 hafta sürecek gezilerde Aydın'dan 700 öğrenci iki grup halinde Batman'a ziyaret edip, Batmanlıların konuğu olacak. Proje kapsamında Aydın ise, Bitlis, Aksaray, Tokat, Siirt ve Gaziantepli öğrencileri ağırlayacak.
  “ARAMIZA NİFAK TOHUMLARI EKİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
  Öğlen saatlerinde Aydın'a gelen ve Atatürk Meydanı'nda karşılanan öğrencilerin temsilcileri, kendilerine çiçek veren yöresel kıyafetli Aydınlı öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Karşılama töreninde konuşan Aydın Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, 'Gönül Köprüsü' Projesi'nin amacından da söz ederek tüm konuk öğrencilerin bir hafta süresince Aydın'ın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerinin tanıtılacağını söyledi. Aynı zamanda öğrencilerin Kuşadası Davutlar Gençlik Kampı'nda denize girerek farklı aktivitelere katılacaklarını da kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, gençlerin kaynaşmasını hem de ülkenin tarihi geçmişini iyi öğrenmelerini isteyerek gençlere hitaben yaptığı konuşmada “Sevgili gençler. Bu proje ile Doğu illeri ile Batı işlerlindeki çocuklarımız, tıpkı Çanakkale Savaşı'nda olduğu gibi sırt sırta omuz omuza geleceklerdir. Bu ülkenin bağımsızlık ve özgürlüğüne kavuşmasında hepimizin dedeleri bu cennet vatanımız için hiç kimsenin kışkırtmasına aldırış etmeden düşmana karşı çarpıştı ve şehit oldu. Ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın güvencesi olan siz gençlerin de aynı bilinçle yetişmenizi arzu ediyoruz. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler var. Ancak sizlerin bunu müsaade etmeyeceğinizi ve kötü niyetlilere fırsat vermeyeceğinizi inanıyoruz” dedi.
  Bitlisli konuk öğrenci kafilesi başkanı Rasim Taşcan da, konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar'a ve tüm Aydınlılara sıcak ilgileri ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim