• BIST 108.392
 • Altın 142,851
 • Dolar 3,5345
 • Euro 4,1192

  Belediye'den seferberlik

  09.02.2009 11:04
  Aydın Belediyesi kent merkezinde yeni oluşturulan park, yürüyüş yolu ve dinlenme alanlarındaki boş alanların ağaçlandırılması için yeni bir ağaçlandırma seferberliği başlattı.
  Belediyeden seferberlik
  Belediye'den seferberlik Belediye'den seferberlik Belediye'den seferberlik

  Aydın Belediyesi tarafından yürütülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında park, yürüyüş yolu ve dinlenme alanlarına uygun süs bitkisi seçimlerinin yapıldığı belirtildi. Daha önceki dönemlerde ağaçlandırılan bölgelerde boş kalan veya kuruyan ağaçların yerine yenilerinin de bu kampanya kapsamında dikileceği öğrenildi. Ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanması ile beraber hava şartlarına bağlı olarak aynı bölgelerde çim ve çiçeklendirme işlemlerine de en kısa süre içerisinde başlayacağı ve Aydın"ın bahar aylarına yepyeni bir görünümle girmesi için çalışmaların bu yönde sürdürüldüğü açıklandı.
  Devam eden ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgiler veren Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Bitkiler Aydın Belediyesi imar alanı içerisindeki yol boyları, kaldırımlar, park ve dinlenme alanlarındaki ağaç varlığına ve görünüme büyük önem verdiklerini söyledi. Aydın Belediyesi"nin çevre çalışmalarını yıl boyunca aralıksız olarak sürdürdüğüne işaret eden Başkan Ortekin, “Aydın Belediyesi"nce sorumluluk alanımızdaki alanlarda sürekli olarak çevre çalışmaları yapıyoruz. Yıl boyu devam eden ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra mevcut bitki örtümüzün de form ve şekil budamalarını sürdürüyoruz. Amacımız kış ve erken bahar mevsiminde olabilecek aşırı rüzgarlara karşı dal kırılmalarına veya ağaç yıkılmalarına şimdiden önlemler almak ve bitkilere su yürümeden önce usulüne uygun bir şekilde form ve şekil budamalarına tabi tutmaktır. Dünyanın yaşanabilir 56 kentinden birisi olan Aydın"da vatandaşımızın rahat edebileceği ortamlar oluşturmak ve var olanları da korumak için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim