• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Belediye'den önemli destek

  24.01.2009 11:05
  Didim Belediyesi'nden ağaçlandırmaya önemli destek.
  Belediyeden önemli destek
  Belediye'den önemli destek Belediye'den önemli destek Belediye'den önemli destek

  Didim Belediyesi, Aydın Valiliği tarafından yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamak için Didim Belediyesi Katı Atık Depolama, Düzenleme, Ayırma ve Ambalaj Atıkları Toplama Tesisi"ndeki boş sahalarda ağaç dikimi gerçekleştirdi.
  Yürütülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Didim Belediyesi bünyesinde 2000 yılından itibaren faaliyet gösteren Didim Belediyesi Katı Atık Depolama, Düzenleme, Ayırma ve Ambalaj Atıkları Toplama Tesisi"nin çevresinde bulunan boş arazilere üç ayrı dönemde ağaçlandırma çalışması yapıldığı belirtildi.
  Ağaç dikim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda buluna Belediye Başkanı Mümin Kamacı, “Yapılan bu tesisimiz 13 milyon dolarlık bir tesis, içerisinde arıtma, ayrıştırma ve geri dönüşüm tesislerinin yer aldığı bir tesis konumundadır. Özellikle geri dönüşüm tesisimiz çevreye zararlı atıkların tekrardan kazanılması açısından önemi ortadadır. Bu nedenle de katı atık tesisimizde yapılan çalışmalar neticesinde tesisin 3 bir tarafı ağaçlar dikilmiştir. Dikilen ağaçların içerisine fıstık çamı da diktik ve ileri de bu ağaçlardan elde edilecek gelirde belediyemize katkı sağlayacak. Bunu dışında ekilen ağaçlarımızda tesisin yeşillenmesine katkıda bulunduğu gibi ileri ki yıllarda bu tesis işlevini tamamladığında burası yeşilliklerle dolu bir mesire yeri haline gelecektir. Çöpleri ayrıştırdığımız bu yer gelecekte yeşil alan ve mesire alanı olarak halkımıza hizmet verecek” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim