• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Belediye'de cezaevi tartışması

  05.09.2008 14:17
  Aydın Belediye Meclisi toplantısında gündemin 7’inci maddesinde yer alan Aydın Belediyesine ait bir otoparkın Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi'ne devredilmesi maddesini oy birliği ile kabul eden meclisi üyeleri, aynı gündem maddesini 5 dakika sonra itiraz üzer
  Belediyede cezaevi tartışması
  Belediye'de cezaevi tartışması Belediye'de cezaevi tartışması Belediye'de cezaevi tartışması

  Aydın Belediye Meclisi toplantısında gündemin 7"inci maddesinde yer alan Aydın Belediyesine ait bir otoparkın Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi'ne devredilmesi maddesini oy birliği ile kabul eden meclisi üyeleri, aynı gündem maddesini 5 dakika sonra itiraz üzerine yine oy birliği ile geçersiz kıldı.
  Toplantının 7'inci gündem maddesi olan Aydın E Tipi Kapalı Cezaevinin yanında yer alan Aydın Belediyesine ait otoparkın güvenlik ve disiplinin sağlanamaması yüzünden, söz konusu otopark işletmesinin Cumhuriyet Başcavcılığı ile düzenlenecek protokol sonucunda Aydın Cezaevi İşkoluna devredilmesi gündem maddesini Aydın Belediye Meclisi üyeleri oy birliği ile kabul etti.
  Aydın Kapalı Cezaevi"nin bulunduğu Osman Yozgatlı Mahallesinin de muhtarı olan Belediye Meclis üyesi Halis Hekimoğlu"nun, “Alınan kararın uygulamaya geçmesi ile cezaevine ait tel örgüler evlere çok yaklaşacak. Mahalle sakinleri mevcut durumda bile rahatsızlık hissediyorlar” itirazı üzerine Belediye Başkanı İlhami Ortekin “Olayın bu tarafını iyi incelememiz lazım. Bir komisyon kurularak vatandaşın mağdur olmaması için konunun yerinde incelenmesi gerektiğine inanıyorum. Onun için oy birliği ile aldığımız kararı tekrar oylamamız doğru olacak” dedi.
  Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in sözleri üzerine Aydın Belediye Meclisi tekrar bir oylama yaparak gündemin 7. maddesi ile ilgili olarak oy birliği ile aldığı kararı yine oy birliği ile geçersiz hale getirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim