• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Belediye yönetimine eleştiri

  26.03.2010 17:47
  AK Parti Didim İlçe Başkanı Abdürrahim Öztürk, Didim’de son 1 yıl içerisinde önemli bir yatırımın gerçekleştirilemediğini iddia etti.
  Belediye yönetimine eleştiri
  Belediye yönetimine eleştiri Belediye yönetimine eleştiri Belediye yönetimine eleştiri

  Belediyenin çalışmalarına ve Belediye Başkanı Mümin Kamacı"yı eleştiren Öztürk, Didim son bir yıldır adeta başıboş bırakılmıştır. Usulsüzlükler ve Didim'i mahkûm ettiği İmar Planı yanlışları Sayın Kamacı'yı, iktidarının 6.yılında Adliye Sarayı'na götürüldüğü noktaya kadar ulaştırmıştır.Yargılandığı onlarca davadan biri olan bu konu ise, 'irtikâp', yani 'kötü iş yapma, kötülük etme, yiyicilik, yalan söyleme ve hile yapma' çerçevesinde Söke Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmektedir.”dedi.

  AK Parti Didim İlçe Başkanı Abdürrahim Öztürk parti binasında yaptığı basın toplantısında Didim"in son 1 yılını değerlendirerek, Belediyenin çalışmalarının eleştirdi. Basın Toplantısına İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yeniçeri ve oluşturulan yeni yönetim kurulundan bazı yöneticiler katıldı. Basın Toplantısı öncesinde basına duyuruda bulunan Öztürk 27 Mart Cumartesi akşamı saat 19:30"da Didim Ticaret Odasında İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapılacağını ve bu toplantıda yen yönetim kurulunda görev alanların açıklanacağını söyledi.

  “DİDİM"İN SORUNLARINA KAYITSIZ KALAN BİR BELEDİYEYLE KARŞI KARŞIYAYIZ.”
  Ardından 29 Mart yerel seçimlerin ardından geçen 1 yıla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztürk Didim"in son 1 yıldır boş bırakıldığını iddia ederek “İsterdik ki, geçen bu zaman zarfında Didim'in her gün bir yenisi eklenen sorunlarının çözümüne dair Didim Belediyesi tarafından üretilen konuları görüşelim. Üretilen çözüm yollarına dair tartışalım ve kendi önerilerimizi ortaya koyalım. Lakin bunu yapamıyoruz, çünkü “Didim son bir yıldır adeta başıboş bırakılmıştır”. Koltuğunda oturmayan, mümkün olduğu kadar Didim'de vakit geçirmeyen, buna mukabil, onlarca davadan yargılanan ve Didimlilerin sorunlarına kayıtsız kalan bir Belediye Başkanı ve yönetimle karşı karşıyayız.Hepinizin bildiği gibi, son 6 senedir rantçı bir zihniyetle ve beceriksizce yönetilen Didim, hem sosyokültürel kulvarda, hem de ekonomik kulvarda topu dikme noktasına getirilmiştir.Bu durumun yegâne sebebi de Belediye Başkanı Sayın Mümin Kamacı'nın tamamı ideolojik akrabalığa dayanan tercihleri, hasbelkader yürütmeye çalıştığı ucuz belediyecilik anlayışı ve yanıltıcı ve oyalayıcı bilgilerle günü kurtaracak söylemleridir.Gelinen noktada işte bu anlayışla birlikte Didim de dibe vurmuştur.
  İlçemizde adeta yaprak kımıldamaz hale gelmiştir. Yeni bir sezon daha başlarken insanlarımız mutsuz, daha da kötüsü umutsuzdur.Didim'in turizm sezonunun 2,5 aya düştüğü ve Didim Belediyesi'nin bu duruma seyirci kaldığı yine hepimizin bildiği bir gerçektir.Sayın Kamacı ise tüm bu olumsuzluklar yaşanırken, 11.200 seçmeninden aldığı güvenceyle sürekli olarak 'tatil' yapmakta, başkanlık koltuğuna mümkün olduğunca az oturmakta ve Belediye Başkanlığı görevini sürekli olarak 'vekillerine' tevdi ederek ortalıklarda görünmemektedir. Kısacası Didim Belediye Başkanı Sayın Kamacı, Didim'in tüm sorunlarından kaçmaktadır..”dedi.

  “BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ DOĞRULUK SINAVLARINDAN YÜZ AKIYLA ÇIKTILAR.”
  29 Mart yerel seçimlerinde AK Partinin muhalefet görevi verildiğini söyleyen Öztürk seçilen 4 Belediye Meclis Üyesi ile Didim"i ve Didimlilerin yararına çalışmalar yapmaya çalışıldığını kaydederken “AK Parti Didim Teşkilatı olarak saygıdeğer Didim halkının son yerel seçimlerde bize tevdi ettiği muhalefet görevinin takipçiliğini ve sorgulamalarını bir süre layıkıyla yapamamış olsak da, bilhassa Belediye Meclisi'ndeki arkadaşlarımız vasıtasıyla Didim'de yaşanan tüm sorunları yakinen izledik.Belediye Meclisi'ndeki 4 arkadaşımız Didim'in ve Didimlilerin yararına alınan her kararın altına imza attılar. Meclisten çıkartılan yanlış, hatalı ve hukuk dışı kararlara ise direnç ve tepki gösterdiler. Ve çeşitli konulardaki duruşları her defasında haklılık ve doğruluk sınavlarından yüz akıyla çıktılar.”şeklinde konuştu.

  “USULSÜZLÜKLER VE DİDİM'İ MAHKÛM ETTİĞİ İMAR PLANI YANLIŞLARI SAYIN KAMACI'YI, İKTİDARININ 6. YILINDA ADLİYE SARAYI'NA GÖTÜRÜLDÜĞÜ NOKTAYA KADAR ULAŞTIRMIŞTIR.”
  Öztürk Basın Toplantısında Belediye Başkanı Kamacı"ya yönelik eleştirilerin dozunu arttırırken “Alelacele alınan bir kararla Didim'in her yeri “ücretli otoparka” dönüştürülürken, buna karşı çıkan, halktan gelen şikayetleri dinleyen ve aldıkları siyasi tavırla Didim Belediyesi'nin bu yanlıştan döndürten de AK Partili Meclis Üyeleri olmuştur.Benzeri bir olay İmar Planı'na aykırı olarak yapılan bazı yerlerin yıkım kararında da yaşanmıştır. Kaldı ki, bu usulsüzlükler ve Didim'i mahkûm ettiği İmar Planı yanlışları Sayın Kamacı'yı, iktidarının 6. yılında Adliye Sarayı'na götürüldüğü noktaya kadar ulaştırmıştır.Yargılandığı onlarca davadan biri olan bu konu ise, 'irtikâp', yani 'kötü iş yapma, kötülük etme, yiyicilik, yalan söyleme ve hile yapma' çerçevesinde Söke Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmektedir. Sayın Kamacı, Didim'i bu türden sayısız davadan yargılanan bir Belediye Başkanı'na mahkûm ederek, komşu ilçeler ve beledeler arasında Didimlilerin yüzünü yere düşürtmüş ve utandırmıştır.Aynı sebeplerden ve yıllardır devam eden hukuki usulsüzlüklerden dolayı devletin müfettişleri Didim Belediyesi'nden eksik olmamaktadır. Şeffaf belediyecilik ve hesap veren yönetim sözleriyle iktidara geldiği 2004 yılından beri, bu konudaki sözlerinin hiçbirini tutmamış, gereğini yapmamıştır.”dedi. -iha

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim