• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  BBP'den değerlendirme

  08.12.2010 12:21
  Genel seçimlere yaklaşılırken Demokrasi’nin beşiği Aydın’da siyasi hareketlilik de başladı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Köşk ilçe teşkilatında kongreye gidildi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur’un da katıldığı kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi
  BBPden değerlendirme
  BBP'den değerlendirme BBP'den değerlendirme BBP'den değerlendirme

  Köşk Belediye Düğün Salonu"nda yapılan kongrede aday olan Ahmet Türkmenoğlu, üyelerin tamamının oyunu alarak başkan seçilirken, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, Wikileaks konusunu ve gündemdeki diğer konuları değerlendirdi. Wikileaaks"ın patlak vermesi ile ABD"nin dünyanın dört bir yanında yaptığı kötülüklerin ortaya çıktığını belirten Öznur, “Parça tesirli "Wikileaks bombası" dünyanın her yerinde büyük bir şok dalgasına yol açtı. Wikileaks"in yayınladığı ilk parti belgeler, konu ile ilgili ülkeler ve siyaset adamları üzerinde yoğun tartışmalar başlattı. Wikileaks, ABD diplomatlarının dünyanın dört bir yanından gönderdiği kriptoları yayınladı. Belgeler ABD"li diplomatların ikiyüzlülüğünü, sahtekârlığını ve ABD diplomasisinin kirli ve karanlık yüzünü göstermektedir. Wikileaks in yayınladığı belgeler gizli olmakla birlikte "Top Secret" diye tabir edilen en gizli belgeleri içermiyor. Vikileaks, ABD dışişlerinin iç yazışmalarını yayınlamıştır. Belgeler 270 büyükelçilik ve konsolosluğun yazışmalarını içeriyor. Yayınlanan belgeler 2002- 2010 yıllarını kapsamakta belgelerin 8 bine yakınının Türkiye ile ilgili olduğu söylenmektedir. Afganistan ile ilgili 7 bin Irak ile ilgili 400 bin belgeden bahsedilmektedir. Wikileaks diplomasi sırlarını sokağa dökerek dünyayı birbirine kattı. ABD"nin "çapsız" ve "ruh hastası" diplomatlarının dünya liderleri ve ülkeleri hakkında neler düşündüğünü cümle alem öğrenmiş oldu. ABD"li diplomatlar, pervasız ve avam bir üslupla bulundukları ülkeler ve yöneticileri hakkında duydukları dedikoduları, duyumları, kendileri de yorumlar yaparak anlatıyorlar. ABD hükümeti, Dışişleri bakanlığının gizli belgelerini,iç yazışmalarını inkar edemedi, sahiplendi. Ama yine, ikiyüzlü şeytani tavırlarını bir kez daha göstererek, bunlar "ABD devletini bağlamaz, resmi görüşleri" değil deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar” dedi.
  Bu konunun ortaya çıkması ile ABD diplomasisinin dünyaya rezil olduğunu ve belgelerin ABD"nin her şeye "muktedir" olduğu efsanesinin yıkılış fermanı olduğunu kaydeden BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, “Şu ana kadar yayınlananlar, ABD dışişlerinin diplomasi değil, "casusluk" işleri yaptığını, yaptıklarının, diplomasiyle uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. ABD Dışişleri diplomasisi, Anglo Sakson geleneğinden gelir. Diğer bir deyişle, gizli yazışmaların tümü kayda geçer. Diplomatların şahsi görüşleri ve yorumları da kayıt altına alınır. Bu ABD derin sisteminin dışişlerinin çalışma şeklidir” ifadelerine yer verdi.
  “SOĞUK SAVAŞIN YENİ ADI SİBER SAVAŞI”
  Artık dünyanın Vikileaks öncesi ve sonrasından bahsedeceğini "Asimetrik" ve "siber savaş"ın çağımıza damgasını vurduğunu ifade eden Öznur, konuşmasını “Asimetrik ve siber savaşın başlatıcısı ve uygulayıcısı, küresel şeytan ABD"dir. Dünya şimdi, yoğun bir şekilde devam eden "siber savaşlar" ile karşı karşıyadır. Pentagon, Amerikan imparatorluğunu dünyaya hakim kılmak için "Siber savaş komutanlığı" kurmuştur. ABD silahlanmaya harcadığı paranın, bir bölümünü bilgi ve teknoloji savaşlarına yatırıyor. ABD en fazla bilgi üreten, en büyük kalabalıkları ve ülkeleri "manipüle" eder zihniyetiyle dünya ülkelerini, halklarını ABD"ye bağımlı kılmaya çalışıyor. Başta körfez ülkeleri olmak üzere, Arap ülkeleri liderlerinin hepsi Amerikalılardan İran"ın bombalanmasını istemişlerdir. ABD"nin Ortadoğu, Orta Asya Afrika ve dünyanın çeşitli bölgelerinden çevirdiği "dolaplar" açıkça belgelerde görülmektedir” sözleriyle sürdürdü.
  TÜRKİYE"DE GÖREV YAPAN, İSRAİL YANDAŞI, SİYONİST, NEOCON MENSUBU ABD"Lİ ELÇİLER
  Wikileaks"in yayınladığı belgelerde Türkiye"de görev yapan 4 ABD büyükelçisinin Washington"a gönderdiği kriptolar da bulunduğunu kaydeden BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, “ABD"li diplomatlar, "diplomat" gibi değil, "ajan" veya "istihbaratçı" gibi çalışmışlardır. Türkiye"de görev yapan ABD elçilerinin müttefiki, tek parti özlemcisi, laikçi faşizan çevreler, tekelci burjuvazi ve tekelci medya olmuştur. Türkiye"de görev yapan ABD elçilerinin konsoloslarının çoğu Yahudi"dir. Daha öncesinde olduğu gibi son 30 yılda (1979-2010) Türkiye"de görev yapan James W. Spain, Robert Strausz Hupe, Morton Isac Abramowitz , Marc Grosman, Marc Robert Parris, Robert Pearson, Eric Edelman, Ross Wilson, James Jeffrey gibi ABD elçileri CIA İstasyon şefleri ile birlikte Türkiye"yi istikrarsızlaştırmaya yönelik her çalışmanın içinde bizzat yer almışlardır” diye konuştu.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim