• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Bayrak'ın bayram mesajı

  18.09.2009 09:26
  Aydın Müftüsü Hıdır Bayrak, dini bayramların insani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı günler olduğunu belirterek, "Bayram süresince birbirimizi ziyaret ederek evlerden evlere barış, huzur, sevinç, müjde ve kardeşlik duygularımızı taşıyalım" dedi.
  Bayrakın bayram mesajı
  Bayrak'ın bayram mesajı Bayrak'ın bayram mesajı Bayrak'ın bayram mesajı

  İl Müftüsü Bayrak, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında; bireysel ve sosyal hayatta paylaşımların yaşandığı ve derin bir dindarlık şuuru içinde ibadet etme hazzının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayının son günlerine girildiğini dikkat çekti.
  Kadir gecesi gibi kutlu zamanların insan hayatında önemli bir yer tuttuğuna işaret eden İl Müftüsü Bayrak, “Sahuruyla, iftarıyla, ibadetin, neşe ve coşkusunu bütün toplum yaya, teravihiyle, okunan ve dinlenen Kur"an"ın feyziyle, toplumun sosyal yaralarını şifalı elleriyle saran, zekat ve fitreleriyle sevgi ve kardeşliğimizi tazeleyen rahmet ve mağfiret ayı Ramazan"ın sonuna yaklaşırken; Ramazan Bayramı"na erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız” diye konuştu.

  Bayrak, bununla birlikte sevgi ve şefkatle insanların ellerini birbirine uzatacağı kaynaşma günü olan bir bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunun yaşanmakta olduğu kaydetti.

  Böyle günlerde insanların birbirlerini daha iyi anlamaya çalışması gerektiğinin altını çizen Bayrak, bayramların ahlâkî erdemlerin geliştirilmesi ve başkalarının dertlerinin paylaşılması açısından önemli birer fırsat olduğunu söyledi. Bayramların insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı ve toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı sevgi ve dayanışma günleri olduğunu belirten Bayrak, "Bayramlara, her yıl gelip geçen sıradan tatil günleri olarak bakmamalı; onları insanlığın kendini yenileme ve huzur iklimine giden yolun köprüleri olarak görmeliyiz. Bayram günü, Bayram namazına giderek, vatan sathına yayılan mabetlerimizde dinimizin ve vatanımızın birlik şölenine mutlaka katılalım. Geçlerimizi, kuşatıcı bir sevgi ve kardeşliği yaşadığımız bu ibadetin coşkusu ile tanıştıralım ve bayramın coşkusunu evlerimize taşıyalım. Bayram süresince birbirimizi ziyaret ederek evlerden evlere barış, huzur, sevinç, müjde ve kardeşlik duygularımızı taşıyalım. Bayram günlerini, kırılan kalplerin onarılması için fırsat bilelim; özellikle varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızı unutmayalım ve onların hayır dualarını alalım" ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim