• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Baturalp'den Kerkük uyarısı

  31.07.2008 10:43
  Aydın Türkay Öğrenci Derneği Başkanı Baturalp Aydın, yaptığı açıklamada tarihten beri bazı milletlerin Kerkük üzerinde ince hesapları olduğunu belirtti.
  Baturalpden Kerkük uyarısı
  Baturalp'den Kerkük uyarısı Baturalp'den Kerkük uyarısı Baturalp'den Kerkük uyarısı

  Aydın Türkay Öğrenci Derneği Başkanı Baturalp Aydın, yaptığı açıklamada tarihten beri bazı milletlerin Kerkük üzerinde ince hesapları olduğunu belirtti.
  Kerkük"te gerçekleşen saldırının akıllara aynı oyunun farklı coğrafyalarda yine Türklere karşı oynanmaya çalışıldığını getirdiğini iddia eden Aydın, “Hiçbir zaman intihar saldırısı gerçekleştirmeyen Türkmen soydaşlarımız nasıl olurda bu olaydan sorumlu tutulur. Akla ve mantığa sığmayan bu olay bizi derinden sarsmıştır. Tarihten beri bazı milletlerin Kerkük üzerinde ince hesapları, hain emelleri olabilir. Bunu gerçekleştirmek adına her türlü kışkırtmaya ve çirkinliğe başvurabilirler. İnsanlıktan nasibini almamış oldukları için bir yere kadar bunu da anlaya biliriz fakat Türk milleti olarak biz ne yapıyoruz. Orada katledilen, kaçırılan insanlar bizim insanımız değil mi?”diye konuştu.
  Bazı yanlı basın tarafından Kerkük"ün uzakmış gibi gösterildiğini bazıları tarafındansa hiç bahsedilmediğini vurgulayan Baturalp Aydın, şunları söyledi: “Artık Kerkük'ün Maraş'tan, Rize 'den, Aydın'dan, farklı olmadığı bilinmelidir. Türk gençliği olarak bu noktada tavrımızı koymalıyız. Kerkük'ten bahsetmeyen, bahsetse de başkalarınmış gibi gösteren gazeteleri almamalı televizyon kanallarını izlememeliyiz. Ayrıca buradan Türkay Öğrenci Derneği olarak seslenmek istiyoruz; Türkmen kardeşlerimize destek olalım. Çünkü Kerkük"teki Türkmen kardeşlerimizde bizim birer canımız, orda kardeşlerimizin kanı aktıkça bizler burada rahat oturamayız. Irak"taki Türkmen kuruluşlara yapılan saldırıları nefretle kınıyoruz. Tüm bu saldırılara rağmen Kerkük Türkmenleri her daim yaşayacaktır, Kerkük Türk"tür Türk kalacaktır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim