• BIST 107.041
 • Altın 143,274
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Başsavcı'ya ziyaretler sürüyor

  09.08.2008 10:27
  Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığına tayin olan ve görevine başlayan Ramazan Solmaz’a ‘hoş geldin’ ziyaretleri sürüyor.
  Başsavcıya ziyaretler sürüyor
  Başsavcı'ya ziyaretler sürüyor Başsavcı'ya ziyaretler sürüyor Başsavcı'ya ziyaretler sürüyor

  Son olarak Nazillili işadamlarının ziyaret ettiği Başsavcı Solmaz, ziyaretlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gacar, Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı A.Gültekin Kılınç ve Ticaret Odası Meclis Üyelerinin gerçekleştirdikleri ziyarette konuşan Nazilli"nin yeni Başsavcısı Ramazan Solmaz, Nazilli Ticaret Odası Yönetiminin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyetten söz ederek “Siz değerli işadamlarının ziyaretleri beni fevkalade memnun etmiştir. Çalıştığım her yerde olduğu gibi burada da sizlerin arasında olmak sizlerle Nazilli için çalışmak beni çok mutlu edecektir. İkili ilişkilerin çok önemli olduğu günümüzde hizmet için el ele vermek gerektiğinin her şeyden önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Hakim ve savcıların insanlarla diyalogları çok zordur. Bu kalıplaşmış olguyu kökten sona erdirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda da suiistimal edilmemesi gereken bir olgu olduğunu da belirtmek istiyorum. Halkın bir kapısı olan Adalet Sarayı, açık bir ziyaret yeri olduğu ve tüm insanların sorunlarının paylaşıldığı yer olduğu unutulmamalıdır. İkili ilişkiler özellikle burada daha çok önem kazanıyor. Köyden gelen insanımız, Nazilli"nin gerçekten bir sarayı andıran Adliye Sarayına çok rahat girip çıkmalı ve iyi hizmet almalıdır. Bizlerin burada yapacağı şey hizmetlerin artmasını ve devamlılığını sağlamak, halk ile adliye arasındaki büyük uçurumu kapatmaktır. Son dönemde donanımlı genç arkadaşlarımızın görev almaya başlaması da bu ikili ilişkileri güçlendirmeye başlamıştır. Vatandaşımızın da adliye hakkındaki kalıplaşmış düşünceleri ve adliyeye gelenlere bakış açıları değişmiştir. Adliyeye sadece suçluların gelmeyeceği yavaş yavaş zihinlere yerleşmektedir. Burası bir devlet kapısı olarak tüm vatandaşlarımıza açıktır. Vatandaşımız hakkını dışarıda değil adliyede aramalıdır” dedi.
  Nazilli Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gacar, odası adına yeni Başsavcıya görevinde başarılar dileyerek “Sizler gibi ilçemize görev için gelen ve görevine yeni başlayan tüm arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve kaynaşmayı sağlamak için çalışıyoruz. Bu amaçla da çeşitli etkinlikler düzenleyerek üst düzey çalışmaları yürüten müdürlerimizi ve yöneticilerimizi bir araya getiriyoruz. Kaynaşmayı ve hizmeti kolaylaştırmaya yönelik bu etkinlikler sayesinde kazanan Nazilli ve halkı oluyor. Sizin gibi zor ulaşılan makamlar daima korkulan makamlar olarak algılanmaktadır. Bu makamın gerçekten korkulduğu gibi değil hizmet için var olduğunu anlatmak yine sizlere olduğu gibi bizlere de düşmektedir. Sizinle çalışmak bizlere büyük onur verecektir. Yeni görevinizde başarılar dileyerek hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim