• BIST 107.693
 • Altın 143,291
 • Dolar 3,5369
 • Euro 4,1404

  Başkanına suç duyurusu

  07.05.2008 16:22
  Germencik Ziraat Odası üyesi, başkanı hakkında suç duyurunda bulundu.
  Başkanına suç duyurusu
  Başkanına suç duyurusu Başkanına suç duyurusu Başkanına suç duyurusu

  Germencik Ziraat Odası eski yönetim kurulu üyelerinden Rasim Peker'in şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında odanın defterlerine ve mali kayıtlarına el konuldu. Olayı doğrulayan Germencik Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arslan, yasa gereği konu soruşturmada olduğu için konuşmayacağını, ancak her türlü hesabı vermeye hazır olduklarını söyledi.
  Edinilen bilgiye göre, yönetim kurulu üyeliğinden düşürüldüğü öğrenilen R.P. oda imkanlarının ve oda gelirlerinin usulsüz kullanıldığı iddiasıyla Germencik Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arslan hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi verdi. Bunun üzerine açılan soruşturmada Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla polis tarafından, oda defterleri ile faturalara el konuldu.
  Yönetim kurulu üyeliğinin 'Üst üste toplantılara katılmadığı' gerekçesiyle düşürüldüğünü belirten Rasim Peker, bu konuda da usulsüzlük yapıldığını iddia ederek “Suç duyurusunda bulunduktan sonra benden habersiz yapılan toplantılara katılmadığım gerekçesiyle üyeliğim de düşürülmüş. İddialarım odanın harcamaları ile ilgili faturalar, belgeler, banka hesapları ve defterler incelendikten sonra ortaya çıkacaktır” dedi.
  Germencik Ziraat Odası Başkanı Ali Arslan ise, herkesin çeşitli iddialarda bulunabileceğini ve herkese de hesap vermeye hazır olduklarını belirterek, yasa gereği soruşturma devam ettiği için bu konuda açıklama yapamayacağını söyledi. Aslan, soruşturma tamamlandıktan sonra geniş kapsamlı açıklama yapacağını kaydetti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim