• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Başkan Ökten'e eleştiri

  12.11.2008 17:56
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Teşkilat İşleri Başkanı Halil Gönülcü; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan AK Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten’in yeterli tecrübeye sahip olmadığını iddia ederek, “Şu anda merkez ilçe
  Başkan Öktene eleştiri
  Başkan Ökten'e eleştiri Başkan Ökten'e eleştiri Başkan Ökten'e eleştiri

  15 Kasım 2008 Cumartesi günü yapılacak olan AK Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi"nde iki adayın başkanlık için yarışacağını hatırlatan İl Teşkilat İşleri Başkanı Gönülcü, bu adayların mevcut merkez ilçe başkanı Gökhan Ökten ve Hakkı Aslan olduğunu açıkladı. Kongrede her delegenin hür iradesi ile adaylardan bir tanesini tercih edeceğini belirten Gönülcü, “Her delege gibi benimde bir tercihim var. Benim ve il yönetim kurulu arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunun tercihi Hakkı Aslan"dan yanadır. Hakkı Aslan kardeşimiz; il yönetim kurulu üyesi Ak parti kurucularından, uzun yıllar Aydın sporda futbol oynamış, profesyonel anlamda uzun süre teknik direktörlük yapmış Aydın kamuoyunun yakından tanıdığı hepimizin saydığı sevdiği bir insan. Gökhan Öktem kardeşimiz de; bizim saydığımız ve sevdiğimiz ve değer verdiğimiz bir insan. Fakat şu anda merkez ilçe başkanlığı için çok genç birisi diyoruz ve bir müddet tecrübesini arttırma anlamında beklemesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.
  Kongre neticesinin delegelerin oyları belirleyeceğine değinen Gönülcü, şöyle konuştu: “Her iki adayımız ve destekçileri tek tek delegelerimizi ziyaret ederek oy istemektedirler. Oy isterken bazı basın organlarında benim ve arkadaşlarımın delegelere baskı ve tehditler savurarak Hakkı Aslana zorla yönlendirdiğim iddiası tamamen asılsız, kasıtlı ve düzmece haberlerdir. Bunları dile getirenleri ispata çağırıyorum. Biz arkadaşlarımızla beraber Hakkı Aslan derken, onunla yerel seçimlerde başarıyı beraberce yakalayacağımıza inandığımız için diyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim