• BIST 82.779
 • Altın 147,178
 • Dolar 3,7701
 • Euro 4,0274

  Başkan Alıcık'a ziyaret

  22.06.2009 11:32
  Başkan Alıcıka ziyaret
  Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundular.
  Başkan Alıcık'a ziyaret Başkan Alıcık'a ziyaret Başkan Alıcık'a ziyaret

  Ziyarette konuşan Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu Kurucu Başkanı İbrahim Yağtu, “Son günlerde ülke gündemini fazlasıyla meşgul eden mayınlı sınır arazilerinin temizlenme konusundaki sivil toplum platformunun düşüncelerini paylaşmak istedik. Suriye sınırı Hatay dan başlamak üzere Şırnak"a kadar yaklaşık 700 kilometre uzunluğunda Türkiye"nin komşularıyla olan en uzun sınırıdır. Mayınlı arazilerin ülkenin kendi imkânlarıyla temizlenmesi ve bu arazilerin gerçek sahipleri olan bölge halkına bedeli karşılığında verilmesi hem ülkemizin çıkarları açısından hem de bölge halkının çıkarları açısından uygun olacağı düşüncesinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.
  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da, “Biz Nazilli"yi tüm halkımızla, Sivil Toplum Örgütlerimizle, Dernek ve sendikalarımızla el ele vererek yöneteceğiz. Nazilli için alacağımız önemli kararlarda tüm halkımızın da fikirlerini de alarak karar vereceğiz. Nazilli"mizi hak ettiği yere getirebilmek için birlik beraberlik içerisinde çalışarak Nazilli"yi yönetmeliyiz. Ve önemli çalışmalarda bulunmalıyız. Nazilli"miz artık hak ettiği yerde yerini almalıdır. Nazilli bulunduğu konum itibarı ile bölgemizin bir parlayan yıldızı olmalıdır. Ve olmak zorundadır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim