• BIST 107.700
 • Altın 143,961
 • Dolar 3,5286
 • Euro 4,1426

  AYTO'nun kursu sona erdi

  13.03.2009 11:08
  Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu’nun meslek komitelerinden gelen talep üzerine düzenlediğini “Perakendecilik Kursu” sona erdi.
  AYTOnun kursu sona erdi
  AYTO'nun kursu sona erdi AYTO'nun kursu sona erdi AYTO'nun kursu sona erdi

  AYTO"ya üyelerinden olan perakendeci işletmelerin genel sıkıntılarının tespiti, işletme sahibi olanların vizyonu ve üstlenmiş oldukları misyonun genel değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen perakendecilik kursunda; “Perakendecilik nedir, biz hangi perakendeciyiz, insan kaynakları uygulamaları, mağaza matematiği, ürün bilgisi, perakendecilikte yasal mevzuat, müşterimiz kim, müşteri davranışları, müşteri tipleri, çalışan motivasyonu, CRM uygulamaları, perakendecilik ve bilişim, görsel düzenleme (teşhir, tanzim), alan yönetimi, stok ve envanter yönetimi, kategori yönetimi, hijyen kuralları, kıyaslama, mağaza içi iletişim, çalışan müşteri diyalogları, satış ve sonrası destek, marka ve marka yönetimi, rekabet” gibi konuları kapsayan eğitimler Kariyer Geliştirme Merkezi (KARGEM) A.Ş. Genel Müdürü Hasan Aydoğan ve KAARGEM Perakende Eğitmeni Ahmet Özmen tarafından verildi.
  AYTO"ya kayıtlı perakendeci firma sahipleri ve çalışanlarından oluşan 45 kişinin katıldığı eğitimde KARGEM Genel Müdürü Hasan Aydoğan, işsizlik sorununu aşmaya çalışan ülkemizde geleceğin sektörünün perakendecilik olduğunu söyledi. Sürekli yükselen bir grafik çizen perakende sektörünün en önemli sıkıntısının kalifiye personel açığı olduğunu vurgulayan Aydoğan, firmaların mevcut çalışanlarının eğitim ihtiyaç analizlerini yaptırıp takviye eğitimler vererek bu sorunları aşabileceklerini belirtti.
  Satış Danışmanlığı"nın pazarlamacılıkla aynı şey olamadığını belirten Ahmet Özmen de, “Sokaktaki kağıt mendili satıcısı olmayın. Müşteri ona zorla istemediği malı satacağınız izlenimine kapılmasın. Sizler gerçek birer satış danışmanı olmayı hedefleyin” dedi.
  Eğitim sonucunda katılımcılarla yapılan ankette memnuniyetin üst düzeyde olduğunun tespit edildiğine işaret eden AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ise, katılımcıların eğitimlerin değişik konularda sıklıkla devam etmesi yönünde talepte bulunduklarını belitti. Dokuzlu, üyeler ve meslek komitelerinden gelecek istekler doğrultusunda eğitimlerin süreceğini kaydederek, katılımdan duyduğu memnuniyeti beyan etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim