• BIST 89.840
 • Altın 145,622
 • Dolar 3,5979
 • Euro 3,9199

  Ayto'dan ziyaret

  01.06.2009 14:33
  Aytodan ziyaret
  Aydın Ticaret Odası (AYTO) yönetimi, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Hara Skolarikou’yu ziyaret etti.
  Ayto'dan ziyaret Ayto'dan ziyaret Ayto'dan ziyaret

  Komşu ülke Yunanistan ile Aydın arasındaki ticari ilişkilerin geliştirmek amacıyla fikir alış verişinde bulunmak üzere Yunanistan"ın İzmir Başkonsolosu Hara Skolarikou"nun makamında gerçekleşen ziyarete AYTO Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Biçer ile Genel Sekreter Alaattin Arslan katıldı.
  Ziyarette konuşan AYTO Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, geçtiğimiz Ocak ayında AYTO yönetimine seçildiklerini anımsatarak, Yaklaşık 1,5 yıl önce İzmir Başkonsolosluğuna atanan Sayın Başkonsolosu önceki dönemdeki Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarımızın ziyaret ederek görevinde başarılar dilemişti. Biz bu nedenle tanışmak ve başarı dileklerini iletmek ve ülkelerimiz arasındaki ticari ve dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdik. Sayın Başkonsolosu müsait bir zamanlarında AYTO"nun meclis toplantısında aramızda görmek istiyoruz” dedi.
  Başkonsolos Skolarikou ya görevinde başarılar dilen AYTO Yöneti Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu da, “Aydın Ticaret Odasında 10 yıldır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulundum. Girit Adasında 2000 yılında Gıda Ürünleri Sergisi açarak Lasithi Ticaret ve Sanayi Odası ile temas kurduk. Ayni yıl Girit"ten 50 işadamını Aydın"da bir hafta süreyle ağırladık. 2001 ve 2002 yıllarında Midilli Adasındaki Ticaret Fuarında stant açtık. Selanik Ticaret ve Sanayi Odası ile ilişki kurduk. İzmir Ticaret Odası öncülüğünde başlatılan Yunanistan Ege Adaları Türkiye Ege Kıyıları Ticaret Odaları Ekonomik Zirve toplantılarında yer aldık. Bu etkinliklerin ülkelerimizi yakınlaştırdığına şahit oldum. Ülkelerimiz arasında dış ticaret hacmimiz her geçen yıl artış gösteriyor. Bunu daha da artırmalıyız. Biz bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.
  AYTO yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkonsolos Skolariikou ise, “Türkiye"nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ticaret odaları ile diyalog ve ilişkilere çok önem veriyorum. Görev yaptığım diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye"de de bunu sürdüreceğim. Aydın Ticaret Odası"nın Yunanistan ile kurduğu temastan dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum. Mümkün olan en kısa zamanda Aydın Ticaret Odasını ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi için çaba göstereceğim” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim