• BIST 107.489
 • Altın 142,921
 • Dolar 3,5608
 • Euro 4,1464

  AYTO'dan kırtasiye yardımı

  10.09.2008 14:00
  Aydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen kırtasiye yardımı kampanyası kapsamında daha önceden belirlenen öğrencilere kırtasiye paketlerinin dağıtımına başlandı.
  AYTOdan kırtasiye yardımı
  AYTO'dan kırtasiye yardımı AYTO'dan kırtasiye yardımı AYTO'dan kırtasiye yardımı

  Aydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen kırtasiye yardımı kampanyası kapsamında daha önceden belirlenen öğrencilere kırtasiye paketlerinin dağıtımına başlandı. AYTO tarafından 2008-2009 eğitim-öğretim yılının il genelindeki 29 ayrı okuldan belirlenen 2 bin 250 öğrenciye yapılacak olan kırtasiye yardımlarının dağıtılmasına AYTO İlköğretim Okulu"ndan start verildi. Törene AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, AYTO Yönetim Kurulu üyeleri, okul idaresi, öğrenci ve veliler katıldı.
  Kırtasiye yardımı kampanyasının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini açıklayan AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuş, bu yıl Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği 29 ayrı okulda 2 bin 250 öğrenciye kırtasiye yardımı yapacaklarını söyledi. AYTO olarak eğitime büyük önem verdiklerine işaret eden Baştuğ, “Başarılı öğrencilerin onurize edilmesi ve eğitimin desteklenmesi amacıyla ÖSS"de ilk 100"e giren Aydınlı öğrencileri ödüllendirdik. Bunun yanı sıra 100 üniversite öğrencisine ayda 130 YTL olmak üzere burs veriyoruz. Ayrıca gelen talepler doğrultusunda, okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Türkiye"nin geleceği bu gençlerin elinde. Yarınlara güçlü bir Türkiye bırakmak istiyorsak bizim geleceğimiz olan çocuklarımızın çok iyi bir eğitimden geçmesi gerekiyor.
  İyi eğitilmiş bir neslin ülkemizin kalkınmasında büyük bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Böyle bir nesil ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Bunun için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.
  Atalarımızın bu toprakların vatan olabilmesi için canları ve kanlarını akıttığına işaret eden AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan"da, “Ulu Önder Atatürk bu vatanı siz gençlere emanet etti. Ederken de askeri alanda elde edilen başarıların iktisadi anlamda da sürdürülmesini istedi. AYTO olarak bunun yapılabilmesi için ve başarıların sürdürülmesi için gerekli şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Bizim bu ihtiyaçları karşılayabilmemiz için yetişmiş nesillere, yöneticileri, işadamlarına ihtiyacımız var. Bunun içinde genç nesillerle ilişkilerimizi şimdiden sıkı tutmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından ilk kırtasiye paketleri AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ ve AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan tarafından AYTO İlköğretim Okulu 2/B sınıfı öğrencilerine teslim edildi. Hazırlanan kırtasiye paketleri dağıtımının il genelindeki okullara birkaç gün içerisinde ulaştırılacağı belirtildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim