• BIST 107.152
 • Altın 143,431
 • Dolar 3,5606
 • Euro 4,1613

  AYTO'dan hoşgeldin ziyareti

  03.07.2009 10:23
  Aydın Ticaret Odası yönetim kurulu ve meclis üyeleri Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’uziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
  AYTOdan hoşgeldin ziyareti
  AYTO'dan hoşgeldin ziyareti AYTO'dan hoşgeldin ziyareti AYTO'dan hoşgeldin ziyareti

  Valilik makamında gerçekleşen ziyarete AYTO Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, AYTO Meclis Başkan Yardımcıları Ahmet Gümüş, Mehmet Sabuncu, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Gündüz, Ömer Özkaya, Kenan Vardar, Mehmet Özgen ve Hesap Komisyonu Başkanı Taner Bütün katıldı.
  Ziyarette konuşan AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Vali Coş"a görevinde başarılı olmasını dileyerek, Aydın"ın sosyo-ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi. Dokuzlu, tarıma dayalı bir ekonomik yapısı bulunan Aydın"ın sosyal açıdan yaşamaktan haz alınacak bir şehir olduğunu ifade etti. Çok verimli topraklara sahip olan Aydın"da Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurma çalışmaları yürüttüklerini belirten Dokuzlu, “Jeotermal enerjiden faydalanarak seracılığı modernize ederek geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu projede Valiliğimiz de müteşebbis heyet üyeleri arasında yer alıyor. Ayrıca, Gümrük Önü Hanı restorasyonu projesinde ortaklığımız söz konusu. Kalkınma Ajansı kurulması için desteğiniz gerekiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası yeni dönemde ilimizin ekonomik ve sosyal konularının takibi konusunda birlikte hareket ediyoruz. Bu kurumların yetkili organları ile müşterek düzenleyeceğimiz bir toplantıda sizi daha detaylı olarak bilgilendiririz. Size şahsım ve Aydın Ticaret Odası adına başarılar diliyorum” dedi.
  Ziyaretleri için AYTO heyetine teşekkür eden Vali Coş da, şehirleri güzel kılan insanlar olduğunu belirterek, “Aydın"da yaşayan sizlerin aktaracağı bilgilere ihtiyacım var. Sizin bize aktaracaklarınız pusula görevi yapacak kılavuz olacaktır. Bizim hiç kimseye karşı bir önyargımız yoktur. Mahalle muhtarından parlamentere kadar herkesin düşüncesini önemsiyoruz. Aklın yolu birdir. Danışarak paylaşarak mutabakata vararak faydalı işler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
  Türkiye"nin en büyük ihtiyacının üretim ve istihdam olduğunu kaydeden Coş, şunları söyledi: “Üretimi artırarak istihdamı artırabilir ve zenginleşebiliriz. Bunun için de yerel yönetimler ile merkezi yönetimlerin üzerine düşen görevler vardır. Yerel yönetimler olarak bizler üzerimize düşen görevi yapacağız”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim