• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  AYTO'da seçim hazırlıkları

  23.01.2009 12:05
  Aydın Ticaret Odası (AYTO)’nun 25 Ocak Pazar günü yapılacak olağan genel kurulu için Mahmut Çağlayan başkanlığındaki grup çalışmalarına hız verdi.
  AYTOda seçim hazırlıkları
  AYTO'da seçim hazırlıkları AYTO'da seçim hazırlıkları AYTO'da seçim hazırlıkları

  Dün akşam Aydın menderes Park"ta düzenlenen toplantı ile Mevcut Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, projeleri ve kendi grubunun beklentilerini anlattı. Toplantıya üyeler ve meslek Komitesi Üyesi Adayları yoğun ilgi gösterdi.
  Yaklaşık 6 bin üyesi bulunan ve 4 bin 200 civarında üyenin oy kullanacağı seçimler 17 grupta gerçekleşecek. Seçimlerin birer dostluk ve tatlı rekabet içersinde geçeceğine inandığını belirten Mahmut Çağlayan içinde bulunduğumuz dönemde iş hayatının önemine değindi. Ülkemizi de etkisi altına alan küresel ekonomik krizden kurtulmanın ve sıkıntıları en hafif şekilde atlatmanın tek yolunun özel sektörden geçtiğini ifade eden Çağlayan, bunun için de hükümetten vergi yükü ve değişik konularda taleplerinin olacağını söyledi. Kendi gruplarını oluşturan üyelerin mesleğinde başarılı, çevresinde sevilen ve sayılan aynı zamanda genç ve değişime açık kişilerden oluştuğunu belirten Çağlayan “meclisimizin hak etmediği eleştirileri yapanlara yadırgıyoruz. Ben şahsen bu güne kadar hizmet etmiş tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu görevler fedakarlık isteyen görevlerdir” dedi.
  Bilgiye çok önem verdiklerini bu manada Adnan menderes Üniversitesi ile iş birliği içerisinde olduklarını ifade eden Mahmut Çağlayan, Aydın"ın tarım ve turizmine de ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
  GRUP EN ÖNEMLİ BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI
  Aydın"ın daha kalkınmış ekonomik ve refah seviyesi yüksek iller arasında yer alabilmesi için acil yapılması gerekenleri de sıralayan Mahmut Çağlayan tarıma gereken önem verilmemesi halinde Aydın"da işsizlik sorununun daha da artacağına belirtti. Çağlayan “En önemli sorun ve beklentilerimiz, Çine Barajı"nın bir an önce tamamlanıp su tutar hale gelmesi, Büyük Menderes Nehri"nin Aydın topraklarına kirletir durumdan kurtarılması, Aydın-Güllük Demir Yolu Projesinin tamamlanması, Doğalgaz"ın bir an önce Aydın"da kullanılması, ADÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi"nin tamamlanması, İzmir Otoyolu Denizli Çevre Yolu bağlantısının yapılması bizler için hayati önem taşımaktadır” dedi.
  Mahmut Çağlayan"ın konuşmasının ardından toplantıya katılan 17 meslek grubundaki Meslek Komitesi Üyeleri birlikte basın mensuplarına fotoğraf çektirdiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim