• BIST 90.182
 • Altın 147,216
 • Dolar 3,6478
 • Euro 3,9515

  Aysun'a kötü, Seda'ya iyi haber

  26.04.2009 02:20
  Aysuna kötü, Sedaya iyi haber
  Baba Selahattin Kayacı, artık rahat rahat konuşabilecek
  Aysun'a kötü, Seda'ya iyi haber Aysun'a kötü, Seda'ya iyi haber Aysun'a kötü, Seda'ya iyi haber

  Ünlü manken ve sunucu Aysun Kayacı'nın, babası Selahattin Kayacı hakkında suç duyurusunda bulunarak mahkeme tarafından aldığı 'Yayın yasağı' kararı savcının itirazı üzerine kaldırıldı. Aysun Kayacı'nın babası Selahattin Kayacı, artık konuşabilecek.

  Ünlü manken ve sunucu Aysun Kayacı, geçen ay babası Selahattin Kayacı ve onu programına çıkaran Seda Sayan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Kayacı, dilekçesinde "Babam sürekli sabah programlarına çıkıp aleyhime konuşuyor ve beni zor durumda bırakıyordu. Kendisini arayıp 'Aleyhimde konuşma' dedim. Ama o benden bunun karşılığında 50 bin dolar istedi. Para vermeyeceğimi söyleyince de 'Yüzüne kezzap atarım' diyerek tehdit etti." diyerek Seda Sayan ve babası Selahattin Kayacı'nın tehdit, hakaret ve özel hayatın gizliliği ilkesinin ihlali suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

  KONUŞMA YASAĞI GETİRTMİŞTİ

  Ünlü manken ayrıca, babası Selahattin Kayacı'nın yazılı ve görsel basında kendisi hakkında yaptığı açıklamaların mesleki kariyerinin zedelendiğini ve toplum önünde saygınlığını yitirdiği gerekçesiyle Bakırköy 10. Sulh Ceza Mahkemesi'ne dilekçe vererek babasının yazılı ve sözlü basında kendisiyle ilgili konuşma yasağı getirilmesini talep etmişti. Bu talebi değerlendiren mahkeme ünlü mankenin talebini yerinde bularak Selahattin Kayacı hakkında ? Yayın yasağı' kararı almıştı.

  İTİRAZ KABUL EDİLDİ

  Aysun Kayacı'nın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmayı yürüten savcı Remzi Yaşar Kızılhan, Bakırköy 10. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen 'Yayın yasağı' kararına kanunu uygulamaya yetecek yeterli delil olmadığı gerekçesiyle itiraz etmişti. Bakırköy 10. Sulh Ceza Mahkemesi, savcının yaptığı itirazı yerinde buldu ve 'Yayın yasağı' kaldırıldı. Bu karar ile birlikte ünlü mankenin babası tekrar ekranlara çıkabilecek.

  Habertürk

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim