• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  AYSO'dan Vali Çoş'a ziyaret

  03.08.2009 10:19
  Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri; Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.
  AYSOdan Vali Çoşa ziyaret
  AYSO'dan Vali Çoş'a ziyaret AYSO'dan Vali Çoş'a ziyaret AYSO'dan Vali Çoş'a ziyaret

  Ziyarette AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel, başkan yardımcıları, yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan 9 kişilik heyet hazır bulundu. AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu AYSO"nun kuruluşu ve işleyişi hakkında Vali Coş"a bilgiler verdiği buluşmada; Aydın sanayisinin geleceği ve iyileştirilmesi yönünde formüller görüşüldü.
  Vali Coş'u yeni görevinden dolayı kutlayan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, kendisine yeni görevinde başarılar diledi. Aydın'daki sanayi kuruluşlarının sorunlarını anlatan Çerçioğlu, “Aydın'daki sanayiciler olarak gündemimizdeki en önemli konu yeni teşvik sisteminin uygulama esaslarıdır. Burada yaşadığımız sorun, Aydın'da yoğun olarak üretim yapılan bazı sektörlerin teşvik kapsamına alınmamış olmasıdır. Bu konuda Ankara'da gerekli girişimleri başlatmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Sizlerin ve milletvekillerimizin desteğini bekliyoruz. Üzerinde durduğumuz bir konu da Aydın'ın zengin jeotermal kaynakları. Ne yazık ki geçmişte çok çaba harcadığımız halde jeotermal kaynakların Aydın'a kazandırılmasını sağlayamadık. Yılmazköy'deki kaynak hariç hepsi Aydın ili dışındaki girişimcilere verildi. Gerek Sanayi Odamız olsun, gerek diğer odalarımız ve kuruluşlarımız olsun, bu enerji sahalarını almak için finans olanaklarımız yeterli gelmedi. Şimdi en azından Astim ve civardaki sanayi bölgelerine yakınlığı nedeniyle bu tek jeotermal sahanın da kaybedilmemesi için uğraşıyoruz. Gerek kentsel ısıtma, gerekse enerji için bu kaynağın Aydın'a kazandırılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş da, anlatılanlar üzerine söz konusu jeotermal kaynağın durumu hakkında sorular sorarak konunun ayrıntılarıyla ilgilendi, bazı ayrıntıları not etti ve mevcut sondajlarla ilgili bilgi aldı.
  Vali Coş, Aydın'lı sanayicilerin sorunlarını çözmek için valilik olarak mümkün olan her türlü desteği vereceklerini söyledi. Vali Coş, şöyle konuştu: “Dünyada etkisini gösteren, ülkemizde de çeşitli sektörleri çeşitli oranlarda etkileyen, global kriz diye tabir ettiğimiz olgunun etkilerini azaltmak, üretim ve istihdamdaki meydana gelen kayıpları minimum düzeye çekmek ve aynı zamanda her krizin fırsat ve avantaj olabileceği gerçeğinden hareketle çalışmalar yapacağız. Bu mevcut durumu fırsat olarak gören müteşebbislerimize yardımcı olmak, onların ihtiyaç duydukları her konuda beraber çalışmaya, sorunlarını beraber çözmeye talip olduğumuzu, bundan heyecan duyacağımızı ifade ediyorum. Bütün iş adamlarımıza kapımız, Cumartesi, Pazar, bayram tatili dahil. Arkadaşlarımıza belki maddi olarak bir şey vermemiz, finans kuruluşu olmadığımız için mümkün değil. Fikir anlamında, moral motivasyon olarak yada çeşitli bürokratik sıkıntıları aşmak anlamında yol gösterici olabiliriz. Bugüne kadar çalıştığımız üç vilayette benzer yaklaşımları sergiledik. İş adamlarımızın ve iş çevremizin her zaman yanında olmayı asli görevlerimizden birisi olarak bildik. Biz sizler için kar ortağı değiliz ama sorun çözüm ortağıyız. Her zaman ve her konuda müşterek hareket etmek arzusundayız”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim