• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  AYGİAD 19 Mayıs'ı kutladı

  19.05.2009 12:32
  Aydın Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Güler, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
  AYGİAD 19 Mayısı kutladı
  AYGİAD 19 Mayıs'ı kutladı AYGİAD 19 Mayıs'ı kutladı AYGİAD 19 Mayıs'ı kutladı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-Başkan Güler mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün, dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında kurtuluş mücadelesi başlattığı günün 90. yıldönümünü beraberce kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimiz; 19 Mayıs 1919"u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir" dedi.
  Güler ayrıca, "Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Nüfusumuzun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmaktan geçmektedir. Gençlerimizi değerlerini benimsemiş, bilimin üstünlüğünü kabullenen, eleştirel bir düşünme sistemine sahip, üretken, ileri görüşlü, okuyan ve araştıran fertler olarak yetiştirmek hepimize düşen ortak bir görevdir. Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Aydınlı Hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk"ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim