• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Aydınspor'dan Akşit'e forma

  12.06.2008 15:01
  Aydınspor yönetimi Esnaf Odaları Birliği Başkanı Akşit'e takımın formasını hediye etti.
  Aydınspordan Akşite forma
  Aydınspor'dan Akşit'e forma Aydınspor'dan Akşit'e forma Aydınspor'dan Akşit'e forma

  Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (AYESOB) Başkanı Hulusi Akşit"i ziyaret eden Aydınspor yönetimi, takıma verdiği maddi ve manevi desteklerden ötürü Akşit"e ismi yazılı bir forma hediye etti. EYESOB başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Aydınspor Kulüp Başkanı Cemal Özdemir, 2. Başkan Naci Yeşilyurt ve Kulüp Müdürü Muammer Kırmızı katıldı. Aldığı hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Akşit, bu hediyeyle kırgınlığının bittiğini belirtti.
  Aydınspor"a 21 yıl çeşitli şekillerde hizmet ettiğini açıklayan AYESOB Başkanı Hulusi Akşit, takıma maddi yardım yaptığı gerekçesiyle 7 yıl 9 ay ceza alan tek kişinin kendisi olduğunu söyledi. Yönetimde görev aldığı süre içerisinde hep eleştirilere maruz kaldığını hatırlatan Akşit, yaşadığı sorunlar nedeniyle 11 yıldır takımın maçlarına gitmediğini ifade etti. Yaşadığı bu kırgınlığın aldığı bu anlamlı hediye ile sona erdiğini belirten Akşit, “Bugüne kadar göreve gelen büyün arkadaşlarımız Aydınlıların ve kamuoyunun destek verdiğinden dem vurarak, görevlerinden istifa etti. İnşallah bu yönetimde bu konular yaşanmaz. Çok zor bir göreve talip oldunuz, inşallah hayırlı olur. Takım başarılı olursa herkes, başarıda payı olduğunu iddia eder. Ama başarısızlıkta kimse yanınızda olmaz, sizi suçlar. Kulüp yöneticiliği bir hastalıktır. Aynı zamanda çok nankördür. Bence takımdaki süreklilik kadar yönetimdeki süreklilikte çok önemli. Bu ikisi bir arada olduğu zaman başarı kendiliğinden gelir. Kongreden sonra size sahip çıkılmasını istiyorsunuz. Bugüne kadar hep bu istendi. Ama her nedense bu Aydın"da bu sağlanamıyor. Biz bugüne kadar takıma her türlü maddi ve manevi desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Yasalar gereği derneğin bütçesinde yardım edemiyorum ama kendi imkanlarımızı zorlayarak yardımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.
  Başkan Akşit"in Aydın ve Aydınspor"a çok büyük katkıları olduğundan söz eden Aydınspor Kulüp Başkanı Cemal Özdemir de, her zaman Akşit"in tecrübelerinden faydalanma ihtiyacı duyduklarını kaydetti. Aydın Valiliği, belediye ve çeşitli kesimlerin desteğini alarak Aydınspor"un ligde kalmasını sağladıklarını savunan Özdemir, birilerinin bu işi yapması gerektiğini için yönetime talip olduklarını beyan etti. 20 Haziran"da yapılacak olan genel kurulda güven oyu almaları halinde büyük bir moralle çalışmalarını sürdürecekleri ileri süren Özdemir, “Taşıma suyla değirmen dönmüyor. Mutlaka akar kaynakların olması lazım. Şu an 4 halı sahamızdan ve çeşitli çalışmalarımızdan gelir elde ediyoruz. Kulübün sürekli kaynaklara sahip olabilmesi için çeşitli projelerimiz var. Bunları yapabildiğimiz takdirde, geçmişte yaşanan sıkıntılar bir daha yaşanmayacaktır. Kalıcı olan az bir kaynakla kulübü yürütmek istiyoruz. Kaynak bulmak için dilenci konumuna düştük. Takım kimsenin malı değil, bu yüzden kimse cebinden para harcayarak takımı götüremez. Genel kurulun ardından ilk önce transfer çalışmalarına hız vereceğiz. Maalesef geçen seneki oyunlarımızın 4-5 hariç hepsi kiralıkmış. Bu nedenle en az 10-15 tane iyi futbolcu almak zorundayız. Amacımız Aydınspor"u iyi bir noktaya getirmek. Daha sonra sabit gelir kaynaklarının oluşturulmasını sağlayacağız. Ekip olarak başarılı olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Özdemir, ismi yazılı formayı Başkan Akşit"e hediye etti. Akşit, formayı evinin en güzel köşesinde saklayacağını sözünü verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim