• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  Aydınspor'da işler karışıyor!

  10.06.2009 16:25
  TFF 3. Lig’den Amatör kümeye düşen Aydınspor’da eski başkan Tansel Önder ile mevcut başkan Naci Yeşilyurt arasında yaşanan kavga mahkemeye taşındı.
  Aydınsporda işler karışıyor!
  Aydınspor'da işler karışıyor! Aydınspor'da işler karışıyor! Aydınspor'da işler karışıyor!

  Tansel Önder"in son üç kongrede usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına açtığı dava kaleme alındı.
  Aydınspor eski başkanlarından Tansel Önder"in, yapılan son üç kongrenin geçersiz sayılması için Cumhuriyet Savcılığına açtığı dava kaleme alındı. Mahkeme sürecinde de Aydınspor yönetiminin düşürülerek kulübün kayyum heyetine teslim edilmesi, Tansel Önder"in şikayetinde haklı görülmesi durumunda da kayyum yönetiminin alacağı kararla kongreye gidilebilecek..
  Tansel Önder, son yapılan 3 kongrede, üye listesinde olmamasına rağmen, kongreye katılmayanların yerine imzaların atan kişilerin tespit edildiğini ve bu konuda dava açtıklarını belirterek, kendisinin kulübün başına geçmek gibi bir düşüncesi olmadığını söyledi. Önümüzdeki günlerde kulübe başkan olmak için her hangi bir kişinin çıkmaması durumunda düşüncesinin değişebileceğini de vurgulayan Önder, “İnsanlar benim karşıma çıkıp neden aday olmuyorsun diyorlar. Bu üye listesiyle, Yeşilyurt yönetiminin karşısına Cumhurbaşkanı da çıksa seçim kazanamaz. Zaten oradan aldıkları cesaretle, kongre çağrısı yapıp "Hodri meydan" diyorlar. Şimdi Naci Yeşilyurt"a ben soruyorum. Kulüpten alacağın nereden geliyor. Hiçbir futbolcu çıkıp da ben şu kadar para aldım diyemiyor. Kime ne kadar transfer parası ödediğini açıkla. Kulübün bilgisayarlarının bile çalışmadığı dönemde hangi muhasebe kayıtları ile ne yazdın” diye konuştu.
  Aydınspor"un eski başkanlarından Tansel Önder"in son üç kongreye usulsuzluk karıştığı yönündeki iddialarına cevap veren Naci Yeşilyurt, kendisinin sahtekar olmadığını ileri sürerek, işi sahtekarlık olanlar bu tip işlerin peşine düştüğünü iddia etti. Kendilerinin hukuk dışı bir iş yapamadığını kaydeden Yeşilyurt, kulüp tüzüğünde ne varsa onu yaptıklarını belirtti.
  Aydınspor"un amatör kümeye düşmesinde Tansel Önder"in çok büyük payı olduğunu iddia eden Naci Yeşilyurt; “Tansel Önder, dün verdiği zararları Aydınspor"a bugün de vermeye devam ediyor. Aydınspor"u bu hale getirenler Tansel Önder ve yandaşlarıdır. Bu aşamadan sonra tüzükte belirtilen takvim dışında kongre yapmayacağız. Görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim