• BIST 107.700
 • Altın 144,091
 • Dolar 3,5280
 • Euro 4,1445

  Aydın'ın sıradışı muhtarı

  24.07.2008 12:35
  İnsanların yaşamını kolaylaştıran uygulamaları ve yardım severliğiyle tanınan Aydın merkez Hasanefendi ve Ramazanpaşa Mahallesinin sıra dışı muhtarı Ertuğrul Özdemir, mahallesi sakinleri için yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Hizmet verdiği mahalle
  Aydının sıradışı muhtarı
  Aydın'ın sıradışı muhtarı Aydın'ın sıradışı muhtarı Aydın'ın sıradışı muhtarı

  İnsanların yaşamını kolaylaştıran uygulamaları ve yardım severliğiyle tanınan Aydın merkez Hasanefendi ve Ramazanpaşa Mahallesinin sıra dışı muhtarı Ertuğrul Özdemir, mahallesi sakinleri için yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Hizmet verdiği mahalle sakinlerini doğum günlerinde yalnız bırakmayan Özdemir, her kese doğum günü mesajı gönderiyor.
  Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz test ve hazırlık kitapları temin eden, az kullanılmış kıyafet ve ev malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında aracılık hizmeti veren Hasanefendi ve Ramazanpaşa Mahallesi Muhtarı Ertuğrul Özdemir, kısa bir süre öncede mahallesinde okul çağına gelen öğrencilere kayıt hizmeti vermeye başlamıştı. Son olarak muhtarlıktaki kayıtlardan tüm mahalle sakinlerinin doğum günlerini tespit eden Özdemir, hazırladığı doğum günü mesajını günü geldiğinde kapı kapı dolaştırarak sahipleri ulaştırıyor.
  Yaşanan pek çok sıkıntı nedeniyle insanların artık kendi doğum günlerini bile unutur hale geldiklerine işaret eden Muhtar Ertuğrul Özdemir, bir çok kişinin de yakınlarının doğum günün unuttuğunu söyledi. İnsanların sürekli olarak morale ihtiyaç duyduklarının altını çizen Özdemir, “İnsanlar özel günlerinde hatırlanmak ve yakınlarından hediyeler almak istiyor. Ama maalesef günümüzde bu alışkanlıklar neredeyse yok denecek kadar azaldı. Bende bir mahalle muhtarı olarak, mahallemizde ikamet eden kişilerin doğum günlerini kutlamak istedim. Kayıtlarımızdan tm vatandaşlarımızın doğum günlerini not alarak, bir liste haline getirdim. Her gün listeye bakarak o gün doğum günü olanlar için adalarına hazırlanmış bir doğum günü mesajı hazırlıyorum. Ve adresleri tek tek dolaşarak mesajları posta kutularına bırakıyorum. İnşallah bu uygulama beni olduğu kadar doğum günlerini unutmadığımız kişileri de sevindiriyordur” dedi.
  Muhtar Özdemir"in adreslere bıraktığı doğum günü mesajlarında ise şu ifadeler yer alıyor: “Bugün bir yaşını daha doldurmanın mutluluğunu yaşarken geleceğin sana kalbindeki tüm dilekleri vermesini diliyorum. Gözlerinde hangi anının hayali, kulaklarında hangi sesin hasreti, kalbinde hangi sevginin özlemi varsa hepsine kavuşman dileğiyle doğum günün kutlu olsun. Dedim, diyorum ve sonsuza kadar deyeceğim; iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın. Doğum günü hediyen olarak sana en iyi dileklerimi veriyorum. Artık kabul etmek veya etmemek sana kalmış”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim