• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Aydın'da törenle kutlandı

  19.09.2009 13:10
  Gaziler Günü ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da törenle kutlandı.
  Aydında törenle kutlandı
  Aydın'da törenle kutlandı Aydın'da törenle kutlandı Aydın'da törenle kutlandı

  Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanlığı adına Tuğgeneral Arif Çetin, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Aydın Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra gaziler adına konuşan Gazi Ersen Şit, şehitlerin ruhlarını huzurlu kılmak için savaş arkadaşları olan gazilere hak ettikleri değeri vermek ve onları her zaman onurlandırmak gerektiğini söyledi. Türk tarihinin kahramanlık günleriyle dolu olduğunu belirten Şit, “Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk de bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları için gözünü kırpmadan ölümü göze almıştır. Türk milleti bunun en güzel örneğini Atatürk'ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşında yaşamış, 'Ya istiklal, ya ölüm' demiştir. Bugünlerimizi şehit ve gazilere borçluyuz. Destanlar yaratan şehit ve gaziler bizim birer onur abidemizdir. Türk ulusu için şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmış kişiler demektir. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamış için savaş arkadaşlarımız gazilerimize hak ettikleri değeri vererek onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız” dedi.
  Törene, mülki amirlerin yanı sıra gaziler, gazi ve şehit yakınları katıldı.

  HER ZAMAN BAŞI DİK VE ÖZGÜRCE BU GÖK KUBBE ALTINDA YAŞAYACAĞIZ-

  Törenin ardından, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Arif Çetin, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mülki amirler Aydın Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği'ni ziyaret ettiler.

  Vali Coş, ziyarette yaptığı konuşmada, Gaziler Günü'nün devletimizin birliği ve dirliği için can ve kan veren şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize olan şükran duygularının ifade edildiği önemli bir gün olduğunu söyledi. Bu önemli günde bütün gazileri, onların unutulmaz kahramanlıklarını milletçe yad ettiklerini ifade eden Coş, “Bu topraklar, millet için toprağa düşen şehitlerimizi de şükranla, minnetle yad ediyoruz. Onların ruhları şad olsun. Türk milletini dünya var olduğundan beri, birliğini, düzenliğini korumak için gerektiğinde gaziler ve şehitler vermiştir. Bundan sonra da verecektir. Ama her zaman başımız dik ve özgürce bu gök kubbe altında yaşayacağız. Bayrağımızda ebediyen bu semalarda dalgalanacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu yok” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim