• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Aydın'da seçim çalışmaları

  26.02.2009 14:13
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, Aydın’da Türkiye’nin en büyük doğal yaşam alanı kuracaklarını söyledi.
  Aydında seçim çalışmaları
  Aydın'da seçim çalışmaları Aydın'da seçim çalışmaları Aydın'da seçim çalışmaları

  CHP"nin yerel iktidarı ile Aydın"da hem ekonomik hem de sosyal yaşamın özlenilen seviyeye ulaşacağını kaydeden CHP Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, kuracakları doğal yaşam parkı ile Aydın"ın cazibe merkezi olacağını ifade etti.
  Projenin aynı zamanda istihdam sorununun çözümüne de katkı sağlayacağını kaydeden CHP Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu “Işıklı Köyü yakınlarındaki, tarıma elverişsiz arazide bin dönüm üzerine kurulacak olan parkta, doğal göletler, botanik parklar, hayvanat bahçesi, amatör spor kulüplerine tesis edilecek spor kompleksleri, eğlence ve gezi parkları, binicilik, paten pisti, bowling salonu, piknik alanları, hobi bahçeleri, aquapark, el sanatları pazarı, zeybek ve milli mücadele müzesi, 3 bin kişilik açık hava anfi tiyatrosu yaparak sadece Türkiye"de değil, dünyada örnek olacak projeyi hayata geçireceğiz. Bu tabiat harikası sadece Aydın halkının değil, aynı zamanda çevre illerden gelecek misafirler ve yabancı turistler için de cazibe merkezi olacak, kentimizin tanıtımına büyük katkı yapacak” sözlerine yer verdi.
  Bin dönümlük bir arazi olmasına rağmen, proje maliyetinin 7-8 milyon TL olacağını ifade eden Çerçioğlu, bu alanda doğal göletlerin bulunduğunu, peyzaj çalışmalarıyla alanın kullanılabilir hale geleceğini kaydetti. Bütçe doğru kullanıldığında, böyle büyük projeleri Aydın kentine kazandırmanın hiçte zor olmadığını ifade eden Çerçioğlu; “Sosyal Demokrat Belediyecilikle insana, kültüre, sanata, spora yapılacak yatırımların öncelikleri olacak” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim