• BIST 107.202
 • Altın 145,447
 • Dolar 3,5161
 • Euro 4,1312

  Aydın'da kayıtlar başladı

  19.02.2008 11:37
  Aydın Müftüsü Bayrak, 2008 yılı umre tur programları için kayıtların başladığını açıkladı.
  Aydında kayıtlar başladı
  Aydın'da kayıtlar başladı Aydın'da kayıtlar başladı Aydın'da kayıtlar başladı

  Aydın Müftüsü Hıdır Bayrak yaptığı açıklamada 2008 yılı umre tur programları için kayıtların başladığını ve bu yıl umreye tur fiyatlarının 690 YTL'den başladığını belirtti.
  Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Müftüsü Hıdır Bayrak kişilerin zaman ve ekonomik durumlarına göre 6 ayrı kategoride umre turlarının düzenlendiğini kaydederek "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığımız umre ibadetini yapmak isteyen vatandaşlarımız için, özel paketler halinde çok kapsamlı 'Umre Tur Programları' hazırlamıştır. Gidiş-dönüş, kalınacak yer ve süre, ehil bir komisyon tarafından detaylı bir değerlendirmeden sonra belirlenmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığımız, kendisine verilen görev ve yetki doğrultusunda İslam Dininin inanç, ibadet ve ahlak esasları kapsamında din konusunda toplumu aydınlatmak amacıyla 'Hac ve Umre organizasyonları'nı önemsemektedir. Bu hizmeti; dini esaslara uygun, her türlü çıkardan uzak ve ülkemizin onuruna yakışır bir tarzda yerine getirmeye özen göstermektedir. Umre de, hac gibi bilgi ve rehberliğe dayalı bir ibadettir. Bu maksatla, vatandaşlarımızı dini konularda aydınlatmak ve yardımcı olmak üzere ehil elemanlar görevlendirilmektedir. İnsanlarımızın izin süresine, iş durumuna, imkan ve tercihlerine uygun düşmesi maksadıyla; Otel-1.Tip (Lüks), Otel-2. Tip, Otel-3. Tip, Normal-1 ve Normal- 2 (Ekonomik)Tipler ile Özel Ramazan Programları olmak üzere değişik sürelerde ve farklı kategorilerde umre turları düzenlenmiştir" dedi.
  Umre Turları'nın 690 Euro'dan başlayan fiyatlarla gerçekleştirildiğini ifade eden Bayrak, "Her ay iş ve izin durumuna değişik tiplerde turlar düzenlenmiştir. Vatandaşlarımızın yorulmamasını da göz önüne getirerek 2008 yılı içersinde arzu ettiği ay ya da tip de tercihini yapanlar il veya ilçe müftülüklerimize müracaatlarını nüfus cüzdan fotokopileri ile gelerek kayıtlarını yaptırabilirler. Kutsal topraklara ziyaret etme ve buralardan aldığı feyizle dini hayatını geliştirmek isteyen vatandaşlarımızın yolculuklarının şimdiden hayırlı olması diliyorum" ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim