• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Aydın'da iftar geleneği

  09.09.2009 09:35
  Aydın’da bir işletme sahibinin organizesinde gerçekleşen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, eski iftar yemeği gelenekleri yaşatılmaya çalışılıyor.
  Aydında iftar geleneği
  Aydın'da iftar geleneği Aydın'da iftar geleneği Aydın'da iftar geleneği

  Hayırsever vatandaşların desteği ile yürütülen faaliyetlerde, her gün farklı yerlerden gelen onlarca öğrenci bir araya geliyor.
  Aydın merkez Meşrutiyet Mahallesi"nde faaliyette bulunan Gençlik Parkı işletmecisi Ertan Gökçe"nin katkılarıyla Aydın"da bu yıl ilk kez organize edilen Ramazan etkinliklerinde; eski adet ve gelenekler yaşatılmaya çalışıyor. Gökçe"nin organizesinde gerçekleşen etkinliklerde, hayırseverlerin de katkılarıyla her gün farklı okul, yurt, dershane ve mahallelerden davet edilen öğrenciler bir arada iftar açma fırsatı buluyor. Öğrenciler ile birlikte zaman zaman farklı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin bir araya getirildiği etkinliklerde siyasi düşünce ve fikir ayrımlarına bakmaksızın insanlar Ramazan ayının manevi atmosfersi içerisinde bir araya getiriliyor.
  Ramazan ayı boyunca devam edecek etkinlikler hakkında bilgiler veren işletme sahibi Ertan Gökçe, Aydın"da eski Ramazan geleneklerini yeniden ortaya çıkarmak için bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Bu düşünceyle yola çıktıklarında çevreden büyük destek gördüklerini belirten Gökçe, “Çevremizdeki öğretmen arkadaşlarımız ve tanıdıklarımızın katkılarıyla her gün farklı okul, dershane ve yurtlarda kalan öğrencilerimizi iftar soframıza davet ediyoruz. Her akşam farklı yerlerden gelmiş ortalama 70-80 öğrenci hem bir arada oruçlarını açıyorlar hem de tanışıp, kaynaşarak arkadaşlıklarını geliştiriyorlar. Bazen de mahalle sakinleri gelip burada bize destek veriyor ve iftar soframızı şenlendiriyorlar. Burada çok güzel bir birliktelik sağladık. Ramazan ayının manevi ortamında bu faaliyetimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği geleneksel hale getirerek daha çok kişinin bir araya gelebileceği bir hale dönüştürmeyi planlıyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim