• BIST 90.182
 • Altın 147,216
 • Dolar 3,6478
 • Euro 3,9515

  Aydın'da Erdoğan rüzgarı

  09.03.2009 15:42
  Aydında Erdoğan rüzgarı
  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yerel seçimler için 33. mitingi Aydın'da yapıldı.
  Aydın'da Erdoğan rüzgarı Aydın'da Erdoğan rüzgarı Aydın'da Erdoğan rüzgarı

  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yerel seçimler için 33. mitingi Aydın'da yapıldı.
  İstasyon meydanını dolduran yaklaşık 50 bin kişiye seslenen AK Parti Lideri R. Tayyip Erdoğan'ın alana gelmesiyle tüm alan şenlendi.
  Aydın merkez ve çevre ilçelerden de büyük oranda katılım olduğu gözlenen AK Parti mitinginde Genel Başkan Erdoğan, sık sık muhalefeti topa tutarken, yerel seçimlerde Ak Parti'ye destek sözü aldı.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hürriyet için, milli irade için, bağımsızlık için çok ağır bedeller ödendiğini belirterek, "Milletin hür iradesi ile seçilmiş Başbakanı merhum Adnan Menderes'i ve bakanlarını idam sehpasına çıkardılar. Onların kanıyla, canıyla, demokrasinin bedelini ödedik" dedi.
  Başbakan Erdoğan, partisinin Aydın İstasyom Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmaya Aydınlar'ı selamlayarak başladı. Erdoğan, "Efeler şehri, merhum Adnan Menderes'in şehrini selamlıyorum" dedi.
  Türkiye'nin demokrasi için çok ağır bedeller ödediğinin altını çizen Erdoğan, "Hürriyet için, haklarımız için, milli irade için, bağımsızlığımız, istiklalimiz, demokrasi için çok ağır bedeller ödedik. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Yemen'de, Kurtuluş Savaşımız'da bedel ödedik. Milletin hür iradesi ile seçilmiş Başbakanı merhum Adnan Menderes'i ve bakanlarını idam sehpasına çıkardılar. Onların kanıyla, canıyla, demokrasinin bedelini ödedik. Aydınlı kardeşim dikkat etsin, o zihniyet hala yaşıyor, o zihniyet
  hala var. Temsilcilerinin kimler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Hala bedel ödetmeye çalışıyorlar. Bu millete demokrasiyi hala çok görüyorlar. Milletin tercihini, milletini hür iradesini aşağılayanlar, küçük görenler var. Kendilerini milletin üzerinde görüyor, milleti küçümsüyor, millete tepeden bakıyorlar. Milletten ilgi alaka göremeyince, milletin sevgisine mazhar olamayınca, demokrasiye gölge düşürmenin yollarını arıyorlar ve bu yollar çirkin yollar. İğrenç yollar.
  Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve AB'ye katılım yolunda Anayasal değişikliklerle ilgili çabalarının engellendiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı seçeceğiz dedik, 'hayır seçemezsiniz' dediler. 'Bak Sayın Özal böyle seçildi, Sayın Demirel böyle seçildi, bunu da böyle seçiyoruz, değişen ne var?' diyoruz. 'Yok böyle istiyoruz' dediler. 'Böyle olacak' dediler. Ama ne oldu? Biz millete gittik. Millet bu defa ne dedi? 'Bu kadar mı istiyorsunuz alın size o kadar' dedi. Dedi mi? 'AB katılım yolunda
  anayasal değişiklikler yapacağız' dedik, 'hayır yapamazsın' dediler. 'Milli irade her şey değildir' dediler. 'TBMM her şey değildir' dediler. 'Sayısal çoğunluk bir şey ifade etmez' dediler. Daha da ileri gittiler. Bu millete 'Göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalılar' dediler. Yandaş medyalarını yanlarına aldılar. Onlarla, kiralık kalemşörlerine yazdırdılar. Ne derlerse desinler. Asıl söz burada. Asıl kalem burada. Benim milletimin ne dediği önemli ve Ak Parti Türkiye'yi büyütmeye devam ediyor" diye konuştu.
  Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Millete hizmet uğruna, her tür zorluğu, sıkıntıyı göğüslemeyi göze aldık. Demokrasi dışı her müdahaleyi göğüslemek için, millet tercihini yok sayanlarla mücadele için demokrasilerde hak ve özgürlükler için yola çıktık. Tıpkı merhum Adnan Menderes gibi. O 'yeter söz milletindir' demişti. Biz 'Yeter, söz de karar da milletindir' dedik. Bu ülkede kararı birileri vermeyecek, benim milletim verecek. Söz de karar da onun. Ve biz merhum Adnan Menderes ve
  arkadaşlarına kucak açan bu aziz millete mahcup olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Demokrasi için mücadeleye devam. Ne tür engeller olursa olsun; çetelerle, mafyayla, karanlık odaklarla, hukuk dışılıkla mücadeleye devam ediyoruz. Sayın Baykal çıkıp 'bu çetelerin avukatıyım'. diyor. Hayırlı olsun. Milletimin kimlerin avukatına ne prim verdiği ortada. Ben milletimin avukatıyım. 81 ilin 80'inden milletvekili çıkardık. Bizim partimizi millet kurdu. Medyanın talimatıyla kurulmadı, milletin talimatıyla
  kuruldu. Öyle çıktık bu yola. Millet arkamızda, yanımızda. AK Parti her ne pahasına olursa olsun demokrasinin standartlarını artırmaya hukuk devleti anlayışını güçlendirmeye kararlı. Bedeli ne olursa olsun".

  İŞTE ANCIN'IN MİTİNG KONUŞMASI

  FOTOĞRAFLAR: AYDINPOST ÖZEL

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim