• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Aydın'da 2. şans

  14.01.2009 17:45
  Milli Piyango İdaresinin 9 Ocak 2009 tarihli çekilişinde büyük ikramiye talihlilerinden biri Nazilli’den çıktı.
  Aydında 2. şans
  Aydın'da 2. şans Aydın'da 2. şans Aydın'da 2. şans

  Bir haftada ikinci kez büyük ikramiye vuran Aydın"da ikramiyeler ve talihlilerin ortaya çıkmaması günün konusu oldu. Nazilli"de büyük ikramiye çıkan bileti satan seyyar bayi vatandaşların akınına uğrarken, talihliyi tanımayan bayi talihliyle tanışmak istediğini belirtti.
  Milli piyangonun 9 Ocak Cuma günü gerçekleştirilen çekilişte 1297851 numaralı çeyrek bileti satan 9 yıllık seyyar bayi Muzaffer Sevinç, meraklıların akınına uğradı. Sürekli kendisine talihlinin kim olduğunu sorduklarını ve işlerinin daha da arttığını ifade eden Seyyar bayi Muzaffer Sevinç “2000 yılında Nazilli Belediyesinden emekliye ayrıldıktan sonra Milli Piyango bileti satmak için seyyar bayilik aldım. Yaklaşık 9 yıldır Uzun Çarşı ile Kıbrıs Caddesi köşesinde piyango bileti satıyorum. Nazilli"ye birçok büyük ikramiye kazandıran biletleri ben sattım. 9 Ocak tarihli biletleri de Aydın"dan seri halinde almıştım. 18 tanesini Nazilli Vergi Dairesindeki memurlar almıştı. Onlar son rakamla büyük ikramiyeyi kaçırarak teselli ikramiyelerini aldılar. Ancak büyük ikramiye isabet eden biletin sahibi henüz ortaya çıkmadı. Kendisiyle tanışmak istiyorum. Ona nasihatlerim olacak. Kazandığı ikramiyeyi iyi şeylerde harcasın. İş kursun, işsizleri barındırsın. Memlekete faydalı olsun. Parasını har vurup harman savurmasın. İkramiye Nazilli"mize hayırlı olsun” dedi.
  Uzun Çarşıda sevilen bir insan olan Muzaffer Sevinç, neşeli tavırları ve ikramiye dağıtması ile tanınıyor. İstanbul"da Nimet Abla, Nazilli"de ben yani Muzaffer Amca var artık diyerek yaptığı espri ile komşularını ve kendisinden piyango bileti almaya gelenleri kahkahaya boğdu. Sabahın erken saatlerinde açtığı tezgâhında şans dağıtmaya devam eden Muzaffer Amcayı komşuları ve müşterileri her zaman yalnız bırakmadı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim