• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Aydın üniversite şehri olacak

  25.02.2009 13:12
  CHP Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın bir üniversite kenti olarak anılması için; seçildiklerinde Belediye olarak tüm imkânları seferber edeceklerinin söyledi.
  Aydın üniversite şehri olacak
  Aydın üniversite şehri olacak Aydın üniversite şehri olacak Aydın üniversite şehri olacak

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-CHP Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, Aydın"ın bir üniversite kenti olarak anılması için; seçildiklerinde Belediye olarak tüm imkânları seferber edeceklerinin söyledi.
  Bundan önceki yönetimlerin üniversite ile kavga etmekten, işbirliğine vakit bulamadıklarını kaydeden Çerçioğlu, göreve geldiklerinde üniversite araştırma ve uygulama merkezleri ile ortak çalışmalar yapılacak dedi.
  Özlem Çerçioğlu, Aydın Belediyesi"nin, toplum kalkınmasına ilişkin disipliner ve sektörler arası proje-araştırma-program vb. etkinliklere sponsorluk yapacağını ifade etti.
  Ayrıca, üniversite yerleşkesindeki tüm peyjaz düzenlemesini Belediye olarak üstleneceklerini söyleyen Çerçioğlu, yeni açılacak üniversite hastanesi için hasta odaları tefrişine destek sağlayacaklarını belirtti.
  Belediyenin her etkinliğinde üniversiteden koordinatör ve moderatör olarak faydalanılması sağlanacaktır dedi.
  Aydın kentinin gelecek planlarında büyük rol oynayacak olan 100 yıllık master planlarda, ADÜ"nün tüm etkinliğinden faydalanmak istediklerini söyleyen Çerçioğlu, üniversitesine düşman değil dost bir belediye olacaklarının altını önemle çizdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim