• BIST 107.700
 • Altın 144,091
 • Dolar 3,5280
 • Euro 4,1445

  Aydın Linyit'te sözleşme

  28.06.2009 18:40
  Türkiye Maden-İş Sendikası ile Aydın’da faaliyet gösteren Aydın Linyit A.Ş. arasında resmi toplu iş sözleşmesi imzalandı.
  Aydın Linyitte sözleşme
  Aydın Linyit'te sözleşme Aydın Linyit'te sözleşme Aydın Linyit'te sözleşme

  1 Ocak.2009 tarihinden geçerli olmak üzere mevcut ücretlere 1. yılda ortalama yüzde 8,5 oranında zam yapıldı. Sözleşmenin 2. yılında ise 6"şar aylık dilimler halinde enflasyon oranı kadar zam yapılacak. Bazı idari maddelerde yapılan düzenlemelerin yanı sıra sosyal haklarda yüzde 8,5"dan az olmamak üzere daha yüksek oranlarda iyileştirme yapıldı.
  Sözleşmenin resmi imza törenine Türkiye Maden İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Bekem, Türkiye Maden-İş Sendikası Genel Sekreteri Vedat Ünal, Soma Şube Başkanı Tamer Küçükgencay, Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın Linyit İşyeri Temsilcileri. Aydın Linyit A.Ş."den de Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Doğan Atay, İcra Kurulu Başkanı Hasan Sadun Doğan, İnsan Kaynakları Müdürü Nurten Sarı, ve Aydın Linyit sorumlu Müdürü Niyazi Tanju Tüzün, Ocak Başmühendisi Bahadır Şahin, Ocak Mühendisi Hacı Kuyu katıldı.
  Sözleşmenin imza töreninde Aydın Linyit A.Ş. adına konuşan Yönetim Kurulu İcra üyesi Hasan Sadun Doğan “Ekonomik kriz ortamında çalışanlarımıza enflasyona ezdirmeden verebileceğimiz olanakların en iyisini vermeye çalıştık. İmzalamış olduğumuz sözleşme 22. Dönem sözleşmedir ve daha sonraki dönemlerde de işçimizi çalışanlarımızı mağdur etmeden hem şirketi, hem de çalışanlarımızı korumak ana hedefimizdir. 100. yılımızı çalışanlarımız ile birlikte kutlayarak önümüzdeki süreçte daha fazla üretim yapıp, yöremizden daha çok işçi çalıştırmak hedefimizdir. Sözleşmenin çalışanlarımıza ve şirketimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
  Türkiye Maden İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Bekem ise, “Osmanlı padişahı Mehmet Reşat"ın imtiyazıyla 1910 yılından beri kömür ocakları işleten Aydın Linyit A.Ş., Aydın İlinin ve ülkemizin köklü ve kurumsallaşmış bir şirkettir. Teknolojik araç ve gereçlerle kendini sürekli yenileyen, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine önem veren, doğa ve çevre bilinci yerleşmiş, sendikal örgütlülüğe saygılı, ender ve öncü şirketlerden biri olan Aydın Linyit A.Ş. ile sendikamız arasında yapılan sözleşme anlaşma ile sonuçlanmasında katkı sağlayan Aydın Linyit A.Ş. yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim