• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Aydın Belediyesi 'cep'e girdi

  23.07.2008 18:25
  Aydın Belediyesi'nde yep yeni hizmet.
  Aydın Belediyesi cepe girdi
  Aydın Belediyesi 'cep'e girdi Aydın Belediyesi 'cep'e girdi Aydın Belediyesi 'cep'e girdi

  Aydın Belediyesi"nin özel bir GSM firmasından satın aldığı sistem ile Aydın"da isteyen her vatandaş kentle ilgili her türlü bilgiyi alırken, Belediye"nin yaptığı bütün çalışmaları ve duyuruları cep telefonuna gelen mesajla okuyup, dilek ve şikayetlerini cep telefonu mesajı ile anında Belediye"ye iletebilecek.
  Sistemin tanıtımı amacı ile GSM firmasının yetkili Genel Müdürü Arif Muti ve Aydın Merkezdeki Mahalle muhtarları birlikte Aydın Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda basını ve kamuoyunu bilgilendiren Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin tüm çalışmalarını insan odaklı e-Belediyecilik anlayışı içinde yaptıklarını söyleyerek “ Sistemin maliyeti tüm paket halinde yıllık 24 bin YTL, yani çok ucuz, kullanacağımız bu sistemle halkımız bize, biz halkımıza olduğumuz yerden dokunabileceğiz. Dileyen vatandaşımız sistemle cep telefonundan yazdığı mesajı 3870"e yollayarak şehir, Belediyecilik, dilek ve şikayetlerini anında bize ulaştıracak, mesaj Belediyemizdeki bilgisayarda anında görülecek. Aydın"lı vatandaşlarımız ayrıca cep telefonlarının ekranına 888 yazıp daha sonra gerekli işlemleri yapınca Belediyemiz tarafından yapılan her türlü duyuru, ilan ve çalışmalar hakkında o anda bilgi sahibi olacak. Biz e-Belediyecilik anlayışı içinde teknolojiyi sonuna kadar kullanmaya devam edeceğiz” dedi.
  GSM firmasının yetkili Genel Müdürü Arif Muti sistemin aynı zamanda vatandaşın bir Belediye Meclisi üyesi gibi elini kaldırarak yönetimi katılmasını ifade ettiğini belirterek “Sistem siyasi faaliyetler dışında anket yada referandum yapmak için bile kullanılabilir. Vatandaşa attığı mesajlarda mevcut tarifesi dışında bir fiyat uygulaması yok. Sistem saat sabah 08:00 ile akşam 22:00 arası devrede olup 3 mesajı kapsıyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim