• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Aydın Barosu'ndan panel

  22.02.2009 15:45
  Aydın Barosu tarafından “Aile Mahkemesi İle ilgili Uygulamalar” konulu bir panel düzenlendi.
  Aydın Barosundan panel
  Aydın Barosu'ndan panel Aydın Barosu'ndan panel Aydın Barosu'ndan panel

  Aydın Barosu tarafından “Aile Mahkemesi İle ilgili Uygulamalar” konulu bir panel düzenlendi.
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen panele konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıçoğlu ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Mustafa Şimşek katıldılar. Panele Aydın Barosuna bağılı avukatlar ve Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri de büyük ilgi gösterdiler.
  Panelin açılış konuşmasını yapan Aydın Barosu Başkanı Avukat Sümer Germen, Aydın Barosu olarak eğitim açımlarını çok önemsediklerini belirterek “Hukuk"ta nitelikli eğitimi her yerde Hukuk Fakültesi açarak sağlayamayız. Verilecek olan eğitimin kalitesi son derece önemli. Biz Aydın Barosu olarak eğitim açığını kapatmak adına bugün düzenlediğimiz panel gibi eğitim panellerini önemsiyoruz. Panelimizin konusu da toplumda herkesi ilgilendiren güncel bir konu. Türkiye"de boşanmalar artmış durumda. Bunun sonucunda hakkının ne olduğunu bilmeyen ve mağdur olan pek çok bayan var. Devletimiz yapacağı çalışmalarla bu insanlarımıza haklarını anlatarak bu konulan üzerinde eğitim çalışmaları yapmalı” dedi.
  Aydın Barosu Başkanı Sümer Germen"in açılış konuşmasının ardından söz alan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıçoğlu ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Mustafa Şimşek paneldeki katılımcılara Aile Mahkemesi uygulamalarından boşanma, tazminat, nafaka ve mal rejimleri konularında mevzuat ve teknik bilgilendirmede bulundular.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim