• BIST 90.383
 • Altın 144,409
 • Dolar 3,6117
 • Euro 3,9021

  Ayakkabıcı da AB'ye uydu

  13.05.2008 11:13
  Ayakkabıcı da ABye uydu
  Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliği yıllardır tartışma konusu olurken Aydın'da ayakkabı boyacılığı yapan Yaşar Çırak isimli vatandaş, AB'ye çoktan uyum sağladığını ve işini de AB normlarına göre yaptığını söyledi.
  Ayakkabıcı da AB'ye uydu Ayakkabıcı da AB'ye uydu Ayakkabıcı da AB'ye uydu

  Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliği yıllardır tartışma konusu olurken Aydın'da ayakkabı boyacılığı yapan Yaşar Çırak isimli vatandaş, AB'ye çoktan uyum sağladığını ve işini de AB normlarına göre yaptığını söyledi. Boya sandığına yapıştırdığı 'AB Normlarında Ayakkabı Boyanır' yazısı ile kendisinin çoktan AB'ye girdiğini belirten 41 yaşındaki Yaşar Çırak “Türkiye'yi AB'ye üye yaparlar mı bilmem ama, ben işime olan saygımla AB'ye çoktan girdim. Gerçek AB kağıt üzerinde değil, bana göre icraattan geçiyor” dedi.


  “MÜŞTERİNİN KARŞISINA KRAVATSIZ ÇIKMIYOR”
  Rahatsızlığı nedeniyle yıllardır ayakkabı boyayarak geçimini sağlayan ve Aydın Merkez Sevgi yolunda 12 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Yaşar Çırak, ekmek getirdikten sonra meşru olan her işin kendisine göre kutsal olduğunu söyledi. Tüm müşterilerine tatlı dil, güler yüz ve resmi kıyafeti ile hizmet verdiğini ifade eden Yaşar Çırak “Artık ekmek aslanın ağzından midesine indi. Maalesef meslektaşlarımın hataları nedeniyle, Aydın'da 'Ayakkabı boyacısı' denilince insanın aklına yolda yürüyen kişileri rahatsız eden ve zorla ayakkabısını boyamak isteyen kişiler akla geliyordu. Bu kötü imajı silmek amacıyla kendim örnek olmak istedim. Her şeyden önce kaliteli malzeme kullanıyorum. Kılık kıyafetime dikkat ediyorum. Ve kesinlikle kravatsız müşterilerimin karşısına çıkmıyorum. Erkek müşterilerimin yanında özellikle bayanlar beni tercih ediyor. Kalitemi ispatladıktan sonra boya sandığıma beni tanımayanlar için 'AB Normları'nda Ayakkabı Boyanır' yazısını astım. 3 yıl önce bir çift ayakkabıyı 1 YTL'ye boyuyordum, yaşanan ekonomik krizler nedeniyle 3 yıldır zam yapmadım. Sürümden kazanıyorum” dedi.
  Yaşar Çırak'ın devamlı müşterilerinden Suat Arda ise, “Dalama Beldesi'nde oturuyorum. Her hafta Aydın'a Salı günleri Yaşar Bey'in yanına uğrarım. Aynı zamanda hoş muhabbet biridir. Ayakkabılarımın boyaya ihtiyacı olmasa bile kendisi ile muhabbet edebilmek için ayakkabımı boyatırım” diyerek Yaşar Çırak'ın çok sevildiğini söyledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim