• BIST 107.152
 • Altın 143,431
 • Dolar 3,5606
 • Euro 4,1613

  Atay'ın pankart tepkisi

  04.07.2009 17:40
  Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ahmet Atay açılan pankart nedeniyle yapılan tepkilere katıldığını ve yapılan olayı nefretle kınadığını belirtti.
  Atayın pankart tepkisi
  Atay'ın pankart tepkisi Atay'ın pankart tepkisi Atay'ın pankart tepkisi

  Sivas Madımak Oteli"nde 37 kişinin yanarak ölümüyle sonuçlanan olayların 16. yıldönümünde düzenlenen anma töreninde bir kişinin taşıdığı “Gülerek Yaktın, Donarak Öldün” ifadelerinin yer aldığı pankart nedeniyle Büyük Birlik Partisi (BBP) Nazilli İlçe Başkanı Ahmet Atay yazılı bir açıklama yaptı. BBP Nazilli İlçe Başkanı Ahmet Atay, “Tahrik edici ve ahlaksızca açılan karton parçasını nefretle kınıyoruz. Herkes bilir ki, o gün başta Arif Sağ olmak üzere yanında ki 33 kişi otelin yanında bulunan BBP İl Başkanlığı binasına sığınarak hayatlarını kurtarmışlardır” dedi.
  2 bina arasında bulunan küçük pencereden hayatlar kurtarılmasına rağmen açılan bu yazının edepsizlikten başka bir şey olmadığını ifade eden Ahmet Atay, “O gün binada bulunan yöneticilere teşekkür üzerine teşekkür eden ve Ankara"ya gittiklerinde yapacakları ilk işin Muhsin Yazıcıoğlu"nu ziyaret etmek olduğunu söyleyenler, bu yazı üzerine sessiz kalmamalıdırlar” şeklinde konuştu.
  BBP Nazilli İlçe Başkanı Ahmet Atay konuşmasının devamında, “3 gündür bu yönde bir açıklama bekledik. Ama ne yazık ki o kişilerden bir ses çıkmadı. O gün hayata tutunmalarına yardımcı olan BBP"lere ve onun Şehit Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu"na yapılanlar ancak, "kadir kıymet bilmezlik" ve "nankörlük" olarak izah edilebilir. Susuyorsak, sabrediyorsak, bu acizliğimizden değil, alicenaplığımızdandır. Sivas"ta sergilenen rezilliği ve sivil toplum örgütü maskeli teröristleri lanetliyoruz. Bu rezil pankartı açan zavallıların ve buna göz yumanların yargılanması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. O pankartın açıldığı etkinliği organize eden sivil toplum örgütlerinin bu kirli ve ahlaksızca eylemi kınamaları gerekmektedir. Yapılan ahlaksızlığa ortak olunmak istenmiyorsa, bu büyük hakaret karşılıksız kalmamalıdır. Hukuki olan bütün karşılıklarının yerine getirilmesi tek dileğimizdir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim