• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Atay'dan Ortekin'e tepki

  19.01.2009 16:05
  AK Parti İl Başkanı Atay'dan Başkan Ortekin'e tepki.
  Ataydan Ortekine tepki
  Atay'dan Ortekin'e tepki Atay'dan Ortekin'e tepki Atay'dan Ortekin'e tepki

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı Sadık Atay, yaptıkları açıklamalarda asla belediyeyi yıpratmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını savunarak, “Sorunları bilmek ve bu noktada çözüm önerileri sunmak istiyoruz” dedi.
  Aydın Belediye Meclisi"nin AK Partili üyeleri olarak göreve seçildikleri günden itibaren proje ve çalışmalara destek olmak için yoğun bir gayret gösterdiklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Sadık Atay, meclisteki grupların başlarla iyi çalışmalar yaptığını ancak daha sonra çeşitli nedenlerle çalışma düzeninin bozulduğunu iddia etti. Aydın Belediyesi"nin bir takım borçları olduğu ve çeşitli projeler hazırladığını kendilerinin de basından takip etmek zorunda kaldığını ileri süren Atay, “Sadece ben defalarca Aydın Belediyesi"nin borcunu öğrenebilmek için yazılı olarak müracaata bulundum. Ancak her hangi bir şekilde cevap alamadım. Aydın Belediyesi"ndeki bu acizlik ve belirtisizlik artık çirkin bir hale dönüştü. Belediyenin bir takım borçları var, buna karşılık bir kurum belediyenin binasını istiyor. Daha sonra belediyenin mallarının haciz edileceğini duyuyoruz. Ama bunlardan hiçbir belediye meclis üyesinin haberi yok. Meclis üyeliği basit bir şey değil. Bununda her iş gibi bir vebali var. Bunu öğrenmek için yetkimizi kullanarak müracaata bulunuyoruz. Sonra Sayın Ortekin bize "Ben sizin neyi ne kadar bilmenizi istersem, o kadarını bilirsiniz" cevabını veriyor. Bu şekilde bir yaklaşıkla meclis üyelerinin faydalı olabilmesi ne kadar mümkün olabilir?” diye konuştu.
  29 Mart"ta yapılacak olan yerel seçimlerde aday almayı daha aylar öncesinden karar veren bazı üyelerin belediyenin içinde bulunduğu durumu öğrenmek için devalarca müracaatta bulunduğuna değinen Atay, şöyle konuştu: “4-5 arkadaşımız bu konuyu kendilerine iş edindi. Sürekli olarak bilgi alabilmek için gayret gösteriyorlar. Kişilerin daha önceden aday olacaklarını açıklaması gayet doğal ve bu onların demokratik hakkı. Bu insanlarda seçimde başarılı olabilmek için projeler hazırlıyorlar. Bu nedenle sorunları bilip ona göre çalışmalarına yön vermek istiyorlar. Bizim siyasi olarak Aydın Belediyesini yıpratma gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Tam tersine sorunları öğrenmek, bu sorunları bilmek ve bu noktada çözüm önerileri sunmak istiyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim