• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Atay'dan 7 Eylül mesajı

  05.09.2009 08:06
  AK Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Sadık Atay, Aydın’ın düşman işgalinden kurtulduğu bir 7 Eylül’ün daha gurur ve minnet duygularıyla kutlandığını belirtti.
  Ataydan 7 Eylül mesajı
  Atay'dan 7 Eylül mesajı Atay'dan 7 Eylül mesajı Atay'dan 7 Eylül mesajı

  Bu kurtuluş gününün efeler diyarı Aydın"ın kahramanlık günü olduğuna işaret eden AK Parti İl Başkanı Atay, “87 yıl önce 7 Eylülde Aydınımız, üzerine karabulut gibi çöken işgal yıllarının, işkence, zülüm ve bin bir çeşit çirkinliklerinden kurtuldu. Yüce Allah, bir daha o işgal günlerini göstermesin. Yokluk, kıtlık ve çaresizlikler içinde, sofrasındaki son lokmasını, yıllarca süren savaşların yorgunu vatan evlatlarını gözünü kırpmadan Aydınımızın kurtuluşu için feda eden kahraman ecdadımızı, Yörük Ali, Kıllıoğlu, Mesutlulu Mestan Efe başta olmak üzere; ordumuzun dağıtıldığı, milletimizin çaresizlik içinde kıvrandığı yıllarda, milletimize güven kaynağı olan efelerimizi de minnet ve şükranla anıyor ve diyoruz ki; Mevki, makam mansıp, rütbe derdine düşmeden, elindeki mavzeri işgalcilerin üzerine çevirip, kahramanca savaşan, gazi olan, şehit olan ve öncülük ettikleri kahraman milletimizle beraber, kadın, kız, kızan, çoluk-çocuk, ihtiyar-genç hep beraber zaferin başkahramanı yiğitler! Kan dökerek, can vererek kurtardığınız” dedi.
  Aydın"ı daha da güzleştirmek, demokrasi aşığı Aydınlıların daha müreffeh, daha iyi bir hayat sürdürmeleri için gece gündüz çalışmalarına devam edeceklerini açıklayan Atay, “Düne göre hastalarımız, daha modern hastanelerde tedavi ediliyor, gözümüz nuru çocuklarımız daha modern okullarda okuyorlar. Her şeyin en iyisine layık olan insanlarımız, daha güzel yollardan daha bir güvenli gedip geliyorlar. Yaptıklarımızla yetinmeyip, daha iyiye, daha güzele ulaşmak için, milletimizden aldığımız destekle daha çok çalışacağız. Yaptığımız işler yapacaklarımızın teminatıdır. Kavgayla, iç çekişmelerle kaybedecek zamanımız yok! Birlik ve beraberlik içinde, daha demokratik, daha müreffeh yarınlar için çalışıyoruz. Aydınlıların hürriyetlerine kavuştukları bu günün yıl dönümünde, bir daha böyle acı günler görmemelerini temenni eder, başta Kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, efelerimizi, kızanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim